Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Şubat 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

TED Koleji Basınla Buluştu

‘Türk Eğitim Derneği Yönetecek’

Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sevinç ATABAY, TED Sakarya Koleji’ni ziyareti esnasında basına özel kokteylde Sakarya basınıyla buluştu.

Basın kokteyline TED Genel Müdürü Sevinç ATABAY’ın yanı sıra Okul Geliştirme Koordinatörü Dr. Şule AKALIN, Kurumsal Gelişim ve Planlama Koordinatörü Dr. Ferhat GÜNDOĞDU ve Akif Yılmaz Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Akif Yılmaz katılım gösterdi.

TED Okulları Bir Ekoldür

TED Eğitim Kültürünün birçok açıdan değerlendirilmesinin yapıldığı kokteylde konuşan ATABAY: “Sakarya’da TED Okulu açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu mutluluğumuzu yaşatmaya sebep olan Sn. Akif Yılmaz’a teşekkür ederiz. TED Okulları, okuldan öte bir ekoldür ve faaliyet gösterdiği her yerde ekol anlayışına sahiptir.” dedi.

TED Sakarya Koleji’ni Türk Eğitim Derneği Yönetecektir

Sevinç ATABAY, okulların açılmasındaki hassasiyetlerini: “Biz TED Okulu kuranlara yatırım ortağı deriz. Hiçbir zaman zincir okulu muamelesi olamaz. TED Sakarya Koleji için Sn. Akif YILMAZ yatırım ortağımızdır; okulun eğitim öğretim işletmesi tamamen Türk Eğitim Derneği’nin elinde olacaktır.” şeklinde ifade etti.

Öğretmen Kadrosunu TED Belirleyecek

ATABAY yaptığı konuşmada; TED Sakarya Koleji’nde görev yapacak öğretmenlerin önce yazılı sınavdan geçeceklerini sonrasında ise Türk Eğitim Derneği Komisyonları tarafından mülakata tabi tutulacaklarını belirtti. ATABAY ayrıca bu değerlendirmelerin katılımcı öğretmenlerden izin alınması şartıyla video kaydına da alındığını belirtti.

TED, Eğitimde Fırsat Eşitliğine İnanır

Basın kokteylinde birçok konuya değinen ATABAY; Türk Eğitim Derneği’nin burs sisteminin ülke genelindeki mevcut burs uygulamalarından ayrıldığını ve yürütülmekte olan bu sistem ile bugüne kadar yalnızca burs desteği verilmekle kalınmadığı, akademik ve sosyal alanlarda da öğrencilerin desteklendiğini belirtti.
Basın Mensuplarının kokteyle gösterdikleri yoğun ilgiye teşekkür eden Sevinç ATABAY ve TED Yöneticileri günün sonunda basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Geyvemedya7Haber Merkezi

1250 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle