Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Şubat 2012 | Köyler, Manşet, Sakarya, Videolar, Yaşam

Küçük sansar taş yağmurunda öldü…

Geyve ilçesinde bulunan taş ocaklarının yaban hayatına zarar verdiği iddia ediliyor.

Son olarak Geyve Boğazında yapılan bir patlatmanın ardından nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan bir sansar, taş yağmurunun altında kalarak can verdi.

Geyve’de bulunan Geyve Boğazında bulunan taş ocakları doğal ve yaban hayatı tehlikeye düşürmeye devam ediyor. Çevrede bulunan köylülerin adeta savaş açtıkları ocaklar, insanlar kadar hayvanları da etkiliyor. Son olarak Geyve Boğazında bulunan bir taş ocağında yapılan dinamitle patlatma işleminin ardından, boğazın yamacında kalan yeşil alana adeta taş yağdı.

Akıncı Köyünde oturan Ferziye Ertürk’ün ceviz bahçesine yağan taşlar nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan bir sansarın ölümüne sebep oldu. Ceviz bahçesinin sahibi Ferziye Ertürk, dinamitle patlamaların ardından bahçelerine taş yağmasına artık alıştıklarını ifade ederek, “Bizim için hayat burada son derece zor. Her zaman bu patlamalar ile yaşamak zorundayız. Ancak bu patlatmalardan dolayı yaban hayatı da tehlikeye düşüyor. Burada bir çok ayı ve yaban hayvanı telef oluyor. Son olarak nesli tükenmekte olan bu sansarda taş yağmuru altında kalarak can verdi” dedi.

Köy sakinlerinden Rüstem Ertürk de yaşanan çevre katliamına seyirci kalınmasının yanlış olduğunu ve yetkililerin buraya acilen bir çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.


2078 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle