Hoşgeldiniz  

Sedat Balta | 01 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya, YAZARLAR

Tarımsal Hizmetler Dairesi ne iş Yapar?

TARIMSAL HİZMETLER DAİRESİ NE İŞ YAPAR

Sakarya sanayi, turizm ve tarım şehri olarak takdim ediliyorsa da tarım ayağı öksüz kalıyor. Sakarya zorlama ve gereksiz bir yasa ile büyükşehir belediyesi olmaya zorlanarak tüm il sınırları Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kapsamına alındı.

Belediyelerin çiftçi mallarının korunmasından, ihtiyaç duyan çiftçilere tohumluk sağlanmasına kadar çok yetersiz de olsa bir dizi kanunla belirlenmiş görevleri bulunuyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin büyük çoğunluğu köylerin yani geçimini tarımdan sağlayan insanların yeni adlarıyla mahallelerin kendi sorumluluklarına verildiğinin ya farkında değil yada farkında değilmiş gibi davranıyorlar. Köyler de mahalle olduklarının farkında değiller ya o da ayrı bir hikaye.

HALKA ATTIKLARI BÜYÜK KAZIK HALKA ATTIKLARI BÜYÜK KAZIK

İlgileri köy tüzel kişiliği kalktından sonra belediyelerin üzerine kondukları, mera, arsa, tarla, köyevi gibi gayrimenkullerin satışıyla ilgilenmekten öte geçmiyor.

Büyükşehir Belediyesi kültür kültür diyerek davet ettiği yandaş yazara, çizere ödediğinin bir kısmını tarıma ayırsa başlangıç için yetecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı var, yüz çifçiye sorun biri duymamıştır. Başkanı da Yusuf Çelebi’ymiş. Bu dairenin 4 şube mudürlüğü bulunuyor. Bitkisel Üretim Destekleme Şube Müdürlüğü, Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü, Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü.

Maaş almak dışında ne iş yapıyorlar bilmiyorum. Ne yaptıklarını duyduk ne de işittik. Bilen varsa beri gelsin.

BİR MURAT KAYA VAR

Hakkını yemeyelim Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın ilçe üreticisinin emeğine sahip çıkmasını takdirle izliyorum. Ayva’yı ülkemizde ve dünyada marka yapma girişimleri. Düzenlediği başarılı festivaller, EMİTT fuarındaki standları, diğer girişimleri başarılı tek örnek olarak karşımızda duruyor.

En son Edirneli Kadın Girişimcilerle birlikte Edirne Kalkınma ve Köy Pazarı Birliği’ni gidip yerinde incelemeleri yöre çiftçisi için çok olumlu gelişmeler. Çiftçimizin emeğinin karşılığını alması böyle Belediye Başkanlarıyla mümkün.

Sakarya çiftçisi Büyükşehir Belediye Başkanı’na oy atarken, ilçe belediye başkanına oy atarken geçmişte çiftçi için ne yapmış, ne söylemiş bakmalıdır. Sakarya çiftçisi seçim sandığı önüne geldiğinde kendini görmezden gelenlere hak ettiği cevabı vermelidir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin başına Murat Kaya gibi Sakarya’nın tarım şehri olduğunun bilincinde olan bir isim gelmelidir.

GÜNÜN SÖZÜ: Hayvanlara uzun uzun bakıyorum da hiçbiri kendi türünden birinin karşısında diz çökmüyor. Whitman / Sedat Balta

156 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle