Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet

Tarım Geyve’de konuşuldu

Tarım Geyve’de konuşuldu

Tarım Koordinasyon Kurulu toplantısı sebze-meyve ambarı Geyve’de yapıldı. Toplantıya Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’da katıldı.

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Ali Şener Bayraktar başkanlığında Geyve’de “Gültekin Sosyal Tesisi”n de yapıldı. Toplantıya;İlçe ziraat odaları başkanları, ilçe tarım müdürleri ve çok sayıda üretici katıldı.

Geyve İlçe Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar konuşmasına hoş geldiniz ve hayırlı olsun dilekleri ile başladı. Konuşmasında; desteklemeler, tohumluklar, sulama sorunları, arazi yolları, pazarlama sorunları ve yörede yaşanılan don olayları ile ilgili açıklamalarda bulundu ve yaşanılan zorlukları anlatarak çözüm için destek istedi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’da toplantıya konuşmasında ilçesinde yapılan tarımsal faaliyetler hakkında bilgi verdi. Belediyenin yaptığı çalışmaları anlattı:

AYVA MARKA OLDU

Başkan Kaya toplantıyla alakalı yaptığı değerlendirmede “ Meyve ve sebze deposu olan ilçemizde tarım ile alakalı görüşlerimizi, yaptıklarımızı anlattık. Özellikle son yıllarda ayva üzerine yaptığımız reklam ve tanıtım çalışmalarımız sayesinde ayva meyvemizin katma değerini artırdık. Bu hem çiftçimizin yüzünü güldürdü, hem de ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağladı. Bununla yetinmeyip yeni hamlelerde yapıyoruz. Üreticimizin ürünlerini işleyecek tesisimiz de kısa sürede faaliyette olacak” dedi.

COĞRAFİ İŞARET

Başkan Kaya ayvanın marka tescilini almanın ötesinde bir çalışmalarını olduğunu belirterek “ Ayva meyvemizin coğrafi işaretlemesini de yaparak ayva meyvemizin değerini daha da arttıracağız. Tabi sadece ayva meyvemizin değil, diğer tüm meyve sebzelerimizin yerinde değerini arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tarım bizim olmazsa olmazımız. Ayvanın Başkenti Geyve sloganıyla çıktığımız bu yolda elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Durmak Yok, Geyve’de Huzura ve Hizmete Devam” dedi.

Kurul Başkanı Ali Şener Bayraktar açıklamalarında; desteklemeler, sulama sorunları, tohumluklar, arazi yolları, pazarlama sorunları gibi konu başlıklarında bilgilendirmeler yaptı ve yaptıkları konular ile ilgili girişimleri anlattı.
Söz alan muhtarlar, mahallelerinde yaşanılan sorunları tek tek aktararak yaptıkları çalışmalar ve girişimler ile ilgili açıklamalarda bulunup destek istedi.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

2450 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle