Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Eylül 2019 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Tarihi Osmaneli Panayırı Başladı

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Osmaneli Panayırı 15 Eylül’de başladı.

Tarihi, Roma İmparatorluğu döneminden çok daha öncesine dayanan Osmaneli panayırı, Osmaneli halkının yanı sıra çevre il, ilçe ve köylerinin de bir arada olduğu ticari organizsayon haline geldi. Her yıl geleneksel oalrak düzenlenen Tarihi Osmanli Panayırı bu yıl da 15-23 Eylül tarihleri arasında gerçekliyor.

“Kadın girişimcimiz özellikle gıda ve el ürünleriyle panayırda gelir elde ediyor”

15 Eylül’de başlayıp 23 Eylül’ e kadar devam edecek olan atrihi panayır ile ilgili Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “Bu etkinliği sosyal aktiviteler, sergiler ile daha da ileriye götüreceğiz.Tarihi Panayırımıza özellikle Türkiye’nin değişik yerlerinden satıcılar farklı ürünlerle katılıyor. Bir anlamda panayır, halkımızın çok farklı ihtiyaçlarını gideren bir hareketliliği de beraberinde getiriyor.Mevsim sonu nedeniyle çok özel fiyatlar sınırına inen ürünlerinden çok cazip fiyatlarla panayırda bulmak mümkün. Birçok gencimiz ve kadın girişimcimiz özellikle gıda ve el ürünleriyle panayırda gelir elde ediyor.” İfadelerinde bulundu.

“Osmaneli halkı ve esnafı, Panayır geleneğini hiç terketmeyerek sürdürmeye kararlı”

Başkan Şahin, Tarihi Osmaneli Panayırına tüm il, ilçe ve köylerini davet ederken, “Unutmayalım Tarihi Panayırımız buluşmamız ve uygun fiyatla alışveriş etmemiz için bir fırsattır. Bölgenin en büyük pazarı olan Cuma Pazarımıza yoğun ilginin, Tarihi Osmaneli Panayırında da tekrarlandığını görmek bizleri mutlu ediyor. Osmaneli halkı ve esnafı Panayır geleneğini hiç terketmeyerek sürdürmeye kararlı. Osmaneli Belediyesi olarak her yıl bir önceki yıldan farklı bir organizasyonla panayırımızı büyütmeye ve ilgi odağı haine getirmeye devam edeceğiz.” dedi.(Yarın11.com)

2280 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle