Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Eylül 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Tarihi Köprü ve Yürüyüş Yolu Projesinde Görüntü İçler Acısı

Görüntü İçler Acısı…

Geyve İlçesi Alifuatpaşa Mahallesinde bulunan tarihi miraslarımızdan ” Beyazıt Köprüsü” kemerleri altındaki kirlilik ile geçmişte büyük umutlarla hayata geçirilmeye çalışılan “Sakarya Kenarı Yürüyüş Yolu Projesi” nin son durumu çevrede yaşayanları hem üzmekte hem de rahatsız etmekte.

Tarihi mirasımız olan II Beyazıt köprüsünün durumu ile Yürüyüş Yolu Projesi ne konu olan Sakarya Nehri kenarındaki yürüyüş yolunun içler acısı ve rahatsız edici son hali; Çöp ve otlarla kaplanmış yol, iş yerlerinin çöplerini döktüğü arka bahçe olması ve insan sağlığını tehdit eden ortam.

Alifuatpaşa Mahallesi Muhtarı Adem Arıcan açıklamasında; “Sakarya İlinin önemli tarihi miraslarından ve bizlerinde gurur abidesi olan Köprümüzün hali bizleri çok üzmekte. Park tarafı da aynı olmasına rağmen kirlilik bu yüzde daha yoğun. Su akışları için yapılmış olan ve günümüzde geçişlerde kullanılan boşluklar çöplük haline geldi. Çöplerin yanı sıra içlerdeki pire börtü böcek sağlığımızı da tehdit etmektedir dedi.

Yöneticilerimizin iyi niyetle başladıklarından şüphe duymadığımız Yürüyüş Yolu Projesinin son halinden utanmaya başladıklarını ifade eden Alifuatpaşa Mahalle Muhtarı Adem Arıcan; ” Çöp ve otlarla kaplanan yol, kenar duvarları üzerindeki kırılmış lambalar ve tahrip edilmiş tesisat buranın hemen yanındaki evlerde yaşayanları da rahatsız etmekte, yanında ki okuldaki öğrenci sağlığını da tehdit etmekte. Halbuki yolun düzenlenmesi ve halkımızın yararlanacağı mekanların oluşturulması ile sosyal hizmet alanı olabilecek bu yerlerin son hali bizleri üzmekte. Bizler seçim dönemlerinde söz veren değerli insanlarımızın verdikleri sözlerin arkasında durmalarını ve taahhütlerini yerlerine getirmelerini bekliyoruz.Umarız yetkililer sesimizi duyarlar ve verilen sözleri hatırlarlar. Bizler o sözleri unutmadık”dedi

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1886 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle