Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Taraklı’da Yalaza Çekimleri Başladı

’Yalaza’’ motor dedi

Ünlü yönetmen Osman Sınav tarafından tamamı Taraklı’da çekilecek ve TRT1 Televizyonunda yayınlanacak olan dizinin teaser(Reklam) çekimleri başladı.

Kadir Çöpdemir, Hasan Kaçan, İpek Tuzcuoğlu, Sinan Albayrak, Didem Balçin, Zeynep Gümez başta olmak üzere çok sayıda ünlü oyuncunun rol alacağı “Yalaza” adlı dizinin teaser çekimi Yusufbey Mahallesindeki 7 asırlık çınar’ın altında kesilen koç’un ardından start aldı.

Milletvekili İsen’den hayırlı olsun ziyareti

Sakarya AK Parti Milletvekili Mustafa İsen TRT 1 Televizyonunda yayınlanacak olan “Yalaza” dizisinin setini ziyaret etti.

Yusufbey Mahallesinde tarihi çınar altında kurulan seti ziyaret eden Milletvekili İsen, yönetmen Osman Sınav ve yapımcı firma yetkililerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Gazeteci Murat Diri’ye açıklamalarda bulunan Milletvekili İsen, Dizilerin, mekanların Turizm destinasyonları dönüşmesinde ki rolünü biliyoruz. Özellikle Asmalı Konak’la Ürgüp’ün nasıl Türkiye’nin çok önemli merak edilen Bir bölgesi haline geldiği malum. Taraklı da pek çok bakımdan adeta bir doğal pilota görünümünde Bugün bu dizi ile birlikte Taraklı’nın ve Sakarya’nın Türkiye’nin tanıtımında önemli bir rol üstleneceğini düşünüyorum. Ben ayrıca sadece mekan olgusu itibariyle değil Yalaza düşüncesi itibariyle de bölgenin ne kadar potansiyel imkanlara sahip olduğunu bu dizi vesilesiyle Türkiye görmüş olacak. Osman Sınav Bey usta bir yönetmen, ben bu birikimini Türkiye’ye yansıtma noktasında çok önemli bir noktasında iş çıkaracağına inanıyorum kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum başarılar diliyorum’’dedi.

Taraklı’ya hayırlı olsun

Tam 10 yıl önce sevgili hocam Mustafa beyle Cumhurbaşkanlığı makamında bir araya geldik. diyen Ünlü yönetmen Osman Sınav’da yaptığı açıklamada,’’Bana ‘’Yalaza’’ kavramından bahsetmişti. Onun bana verdiği motivasyon ve heyecan la bu konuyu araştırmaya başladım. Daha sonra Taraklı’yı gezdim. Belediye Başkanımız Sayın Tacettin beyle bir araya geldik. Kısmet bugüneymiş çekimlerimize bugün başladık bize ve Taraklı’ya hayırlı olsun’’dedi.

Taraklı’ya büyük katkı sağlayacak

Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’da ,’’Taraklı daha önce birkaç dizi ve reklam filmine sahne olmuştu. 10 yıl önce başlayan yapılan bir hazırlık bugün meyvesini vermeye başladı.

Sayın Milletvekilimiz Mustafa İsen ile ünlü yönetmen Osman Sınav’ın yapmış olduğu görüşme sonucunda tam 10 yıl sonra ilçemizde dizi çekimleri başladı.Taraklı’nın Doğal güzelliklerini, Kültürünü ve ‘’Yalazayı’’ aktaracak bir senaryo geliştirildi diyen Başkan Özkaraman,’’Bugün teaser (Reklam çekimleri) başladı. Türkiye’de tanınmış sanatçıların rol alacağı ve Eylül ayı içerisinde TRT 1 Televizyonunda yayınlamaya başlayacak olan bu dizinin Taraklı’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum’’dedi.(Taraklımedya)

‘YALAZAYI BİLMEYENLER LÜTFEN USTASINDAN DİNLEYİNİZ

6013 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle