Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Temmuz 2012 | Gündem, Köyler, Manşet, Videolar

Taraklı İlçesi Avdan Köyü yolu mevkiinde meşelik alanda Orman yangını çıktı ..

Taraklı ilçesinde tarlada anızdan çıkan orman yangınında büyük tehlike atlatıldı .

Sakarya İli Taraklı İlçesi Avdan Köyü yolu mevkiinde tarladaki anızların temizlenmesi için yakılan ateş, bitişikteki kızılçam ormanına sıçraması sonrasında başlayan yangın havadan iki helikopterle müdahale edilmesi ve çok sayıda arazöz ile orman işçilerinin müdahalesi ile kontrol altına alındı.

Yangına 2 helikopter havadan müdahale ederken orman işletme ekiplerinin yanı sıra belediyelerin bütün arazöz ve itfaiye araçları da bölgeye çağrıldı. Yangının yaklaşık 5 hektarlık orman alanında etkili olduğu bildirilirken petrol istasyonuna sıçramadan önlendi.

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, yangının 5 hektarlık alanda etkili olduğunu belirterek, alevlere arazözler ve 2 helikopterle müdahale edildiğini söyledi.

Yangının anızların temizlenmesi amacıyla yakılan ateşten çıktığını ifade eden Türkyılmaz, arazinin engebeli olması nedeniyle alevlere müdahalede çeşitli zorluklar yaşandığını bildirdi

Haber:İzzettin KÖMÜRCÜ-TARAKLI
Video:Taraklımedya.com

 

 

1939 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle