Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sağlık

KANALİZASYON İNŞAATI ÇÖKTÜ

tarakli-kanalizasyon-calismalarinda-gocuk-2-yarali-4Taraklı’da kanalizasyon inşaatında meydana gelen göçükte 2 işçi yaralandı.

Sakarya İli Taraklı İlçesinde Ankara caddesinde  yapılan kanalizasyon çalışması sırasında göçük meydana geldi; 2 işçi yaralandı.

Taraklı’da Analara caddesinede kanalizasyon çalışması yapılırken, göçük oldu. Saat 10.00 sıralarında meydana gelen olay şöyle gerçekleşti:

Boruların yer aldığı kanalda çalışan Teyfik D. ve Mehmet S. isimli işçilerin üzerine göçme nedeniyle bir anda toprak döküldü. Arkadaşların toprak altında kaldığını gören diğer işçiler arkadaşlarını göçük altından çıkarttılar.Mahalle sakinlerinden bir vatandaş, “Kanalizasyon yenileme çalışmalarında tünel kazılan yerde su borusu patlamış,Ve göçük meydana gelmiş” dedi

Yaralı işçilerden Teyfik D. önce Geyve devlet hastanesine oradan da Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılırken, Mehmet S.’nin Taraklı Toplum Sağlığı merkezinde tedavisi yapıldı.

SASKİ-SORUSTURMA-BASLATTİ-

Taraklı ilçesinde İller Bankası kontrolünde Nurhak İnşaat tarafından sürdürülen altyapı çalışmaları esnasında yaşanan iş kazası nedeniyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) soruşturma başlattı.

SASKİ’den yapılan açıklamada, “Eski garajlar mevkiinde meydana gelen kaza sonucunda iki işçi göçük altında kalmıştır. Enkaz altından çıkarılan işçilere gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra durumu iyi olan işçi kontrol amaçlı Pamukova Devlet Hastanesine, durumu ağır olan işçi ise SEAH’a sevk edilmiştir. Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi meydana gelen kaza ile ilgili gerekli soruşturmaları başlatmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

resim137756

Taraklı ilçesinde kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen göçükte ağır yaralanan Teyfik D.’nin (28), kaldırıldığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdiği bildirildi.

Olay, Ulucami Mahallesi Ankara Caddesi’nde saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Boruların yer aldığı kanalda çalışan Teyfik D. (28) ve Mehmet S. (23) isimli işçiler bir anda toprak kayması sebebiyle göçük altında kaldı. İki işçi de arkadaşlarının yardımıyla göçük altından çıkartıldı.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan ağır yaralı Teyfik D., Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne; durumu iyi olan Mehmet S.’de Pamukova Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

İzzettin KÖMÜRCÜ-Taraklı

tarakli-gocuk-altinda-kalan-isci-kurtarilamadi-

3059 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle