Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Aralık 2011 | Gündem, Manşet, Yaşam

‘Kayalıklardan atlayacağım’ notunu yazıp evden ayrıldı, jandarma alarma geçti

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde, kayalıklardan atlayarak canına kıyacağı yönünde not bırakarak evden ayrıldığı ileri sürülen kadın, güvenlik güçlerini alarma geçirdi. Jandarma ve sivil savunma ekipleri köylülerle birlikte arazide kadını aradı. Arama kurtarma köpeklerinin de kullanıldığı çalışmada kadına ulaşılmadı.
İlçeye bağlı Hark köyü Veliler Mahallesi’nde yaşayan evli ve 1 çocuk annesi Sevda Ayhan (23), iddiaya göre, sabah saatlerinde eşi uyuduğu sırada evden ayrıldı. Ayhan, geride bir canına kıyacağı yönünde bir not ile nikâh yüzüğü ve nüfus cüzdanını bıraktı. Uyandığında eşinin evde olmadığını fark eden Muhittin Ayhan, yatak odasında eşinin bıraktığı notu buldu. Eşinin canına kıyabileceğini düşünen Ayhan, durumu jandarmaya bildirdi.
Bunun üzerine Taraklı İlçe Jandarma Komutanlığı ve Sakarya Sivil Savunma Müdürlüğü Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü görevlilerinden oluşan 15 kişilik ekip, köylülerle birlikte arazide kadını aramak için çalışma başlattı.
Kayınpederi Recep Ayhan (59), gelininin bıraktığı notta kayalıklardan atlayacağını söylediğini ifade ederek, “Notta, ‘Yukarıdaki kayalardan atlayacağım. Keçileri otlatırken düştüğümü söylersiniz’ yazmış. Ailede hiçbir sorunumuz yoktu. Niye böyle bir şey yaptı anlamış değiliz.” dedi.
Köy muhtarı Ali Cengiz ise yaptıkları tüm aramalara rağmen kadını bulamadıklarını söyledi.
Kadının bulunamaması üzerine ekipler arama çalışmalara ara verdi.
Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

2237 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle