Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Eylül 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Teknoloji

TARAKLI’DA BÜYÜK SULAMA PROJESİ


tarakli-kayabogazi-goleti-sulama-projesi-Taraklı ilçesinde tarım yapılan arazilerde sulama sıkıntısı kalmayacak.

AK Parti Taraklı İlçe Başkanı Erdal Özen Kayaboğazı Göleti yapılmasından sonra sulama kanallarının yapılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

AK Parti Taraklı İlçe Başkanı Erdal Özen yaptığı açıklamada Kayaboğazı Göleti Sulama kanalları projesinin DSI tarafından ihalesinin yapılmasından sonra sulama kanallarının yapılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Özen yaptığı açıklamada sulama kanalları için 27 km çelik boru ve 66 km poliüretan boru döşenerek toplam 93 kilometrelik boru döşeneceğini ifade ederek sulama kanalları maliyetinin 15 milyon TL olduğunu belirtti

Sulama kanalların tamamlanmasıyla birlikte sulama sahası içinde yer alan yaklaşık 15 bin dönüm tarım arazisinin kapalı sistem ile sulanacağını kaydeden Özen kapalı sistem sulamanın, Haziran ayında başlayacak olan sulama sezonuna yetiştirmenin planladığını ifade ederek sulama kanallarının faaliyete geçmesiyle birlikte Taraklı’da tarım arazilerinde sulama sıkıntısı kalmayacağını söyledi.

TARAKLI KAYA BOĞAZI GÖLETİ SULAMA PROJESİ

Proje sahası, 12 nolu Sakarya havzasında yer almaktadır.

Sulama alanı Karacalar köyü, Kavaklar tepe, Ören tepe, Karaağaç mevkii,Çaylar mevkii, Davutlar mahallesi, Demirciler mahallesi, Demirciler mahallesi Madanlar mahallesi Karabayır sırtı, Kavşak sırtı ve Çataleleği mevkile sınırlıdır.

Proje yeri Taraklı-Gölpazarı yolunun 9 km sinde Akçapınar, Duman, Hacıaliler köyleri köy yolu ayrımı 200 m. mansabında yer alan, gövde yüksekliği talvegten 33.25 m yüksekliğinde olan zonlu toprak dolgu tipindeki Kayaboğazı göleti dipsavağından alınacak su ile toplam 1504.0 ha (brüt) arazinin sulama ve drenaj tesislerinin Kati ve Uygulama Projelerinin hazırlanmasıdır.

2571 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle