Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Şubat 2012 | Manşet, Sağlık

 Osmanlı döneminin nostaljik evleri ve tarihi kimliğiyle   öne çıkan Taraklı’da, 48,5 derece sıcaklığında suya ulaşıldı.

Osmanlı döneminin nostaljik evleri ve tarihi kimliğiyle   öne çıkan Taraklı’da, 48,5 derece sıcaklığında suya ulaşıldı. Hacıyakup köyü   mevkinde inşaatı devam eden Taraklı Termal Tesisleri’nde 220 metre derinlikte   130 litre/saniye kapasiteli, 48 derece sıcaklığında suya ulaşılmasının   ardından, yatırımcı firmanın aynı kuyuya 30 metre uzaklıkta açtığı ikinci   kuyuda da 180 metre derinlikte 100 litre/saniye kapasiteli, 48,5 derece   sıcaklığında su bulundu.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman,  Termal tesis inşaatının 6 aydan beri devam   ettiğini belirterek, “Taraklı’nın Termal turizmde gelişmesi için büyük   uğraş veriyoruz. Termal tesisinde ikinci defa yapılan sondajda yeni sıcak su   çıkması Taraklı’nın geleceği için çok önemli. İlçe merkezimize 800 metre   uzaklıkta Termal tesislerinin yapacağı yatırım Taraklı’yı çok daha fazla   kalkındıracaktır” dedi.

Sondaj işlemini gerçekleştiren jeoloji mühendisi   Sedat Akkoyunlu da 180 metre derinlikte 48,5 derece sıcaklığında suya   ulaştıklarını kaydederek, bol sıcak suya ulaşılmasının ilçenin turizm   geleceği açısından önem taşıdığını söyledi.

İzzettin KÖMÜRCÜ-Taraklı

3259 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle