Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Ağustos 2019 | Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Taraklı Sarıçam Ormanları Yok Oluyor

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’nün, Geyve Orman İşletme Müdürlüğü sahasındaki Hacıyakup Mahallesi Muhtarlığı sınırları içerisinde yer alan Eseköyü kesiminde yaptığı çam ağacı tıraşlama kesimine tepki yağdı.

Eseköy’deki tohumluk üretimi sahasında yaşlı ağaç traşlaması için başlayan işaretleme sonrası toplam 38 hektar alanda ağaç kesimine başlandı. Kesimler köylülerin ve çevrecilerin tepkesine neden oldu. Taraklı Hacıyakup Mahallesi Muhtarı Yunus Gürel, “Evet, Burada uzman ekip derse ki, tamam bu topraklar elverişli, kesildikten sonra burada dikilen çam fidanı bunları aratmayacak şekilde yetişir, o zaman saygı duyarız. Eğer farklı bir durumsa kesim yapılması için eyleme başlarız ” dedi

MARMARA’NIN CANINI ALIYORLAR

Çamların kesildiği sahaya giden Geyve Akıncılar Köyü ve Şelalelerini Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan da, “ Yıların çam ağaçları ve meşe tohumluk sahasındaki ağaçlar kesiliyor. Kaz Dağları’ndan sonra Sakarya’da yapılan bu kesimin durdurulmasını istiyoruz. Eğer kesim durmaz ise burada eyleme başlayacağız” diye konuştu. Tan, durdurulamazsa yaklaşık 20 bin kızılçam ağacının kesileceğini belirterek, “Yaşları 10 ile 30 arasında değişen bu ağaçların bulunduğu bu alan Marmara Bölgesi’nin fidan üretim sahasıdır. Burası giderse Marmara’nın canını alıyorlar” diye konuştu.

Fehmi DUMAN-Sakarya54

 

963 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle