Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Aralık 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet

Tank-Palet Fabrikası Özelleşiyor

Resmi Gazete’de yayımlandı

Arifiye’de ki 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü, ‘bazı taşınmazların özelleştirmesi’ kapsamına alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 31 Aralık 2019’a kadar özelleştirme işlemleri tamamlanacak.

TANK PALET ÖZELLEŞTİ

Arifiye İlçesinde bulunan ve mülkiyeti Maliye Hazinesi’nde olan ve Milli Savunma Bakanlığına tahsisli olan Bin 804 dönüm yüzölçümüne sahip Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü içerisindeki mal ve hizmet üretim birimlerinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verildi. Bu doğrultuda özelleştirme kapsamına alınan ve halk arasında Tank Palet Fabrikası olarak bilinen 1’inci Ana Bakım Fabrikası en geç 31 Aralık 2019 yılında özelleştirilecek.

31 ARALIK 2019 SON

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı karar sonrasında BMC tarafından üretilmesi planlanan Altay Tankı’nın 1’inci Ana Bakım Fabrikası’nda üretileceği iddia edilirken yayınlanan karara göre; işletme hakkının verilmesi yöntemiyle gerçekleştirilecek özelleştirme işleminde Tank Palet 25 yıl özel sektör tarafından işletilecek. En geç 31 Aralık 2019’da özelleştirme işlemlerinin tamamlanması karara bağlanırken özelleştirme işlemine kadar işletmenin 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü tarafından yönetilecek

KIZILAY DERNEĞİNE SATILACAK

Öte yandan, resmi gazetede yayınlanan kararda özelleştirme kapsam ve programında bulunan Sümer Holding AŞ’ye ait Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Kuyulu Mahallesi’ndeki bazı taşınmazların üzerindeki binalarla bir bütün halinde özelleştirilmesine teklif veren Türk Kızılay Derneğine 650 bin lira bedelle satılması kararlaştırıldı.

İŞTE O KARAR:

4283 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Tank-Palet Fabrikası Özelleşiyor için 1 yorum

  1. ahmet altun dedi ki:

    askeri fabrikalar da özelleştiriliyor artık. özelleştirme kapsamına alınmışlar. devlete gelir getiren tek önemli kalem herhalde vergiler kaldı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle