Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mart 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Sürücü Seminerinde Sona Doğru…

geyvede-suruculere-egitim- (2)Geyve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından düzenlenen; UKOME tarafından organize edilen Geyve-Taraklı-Pamukova İlçelerinde özel halk otobüsü – taksi – dolmuş – minibüs şoförleri eğitim kursunda sona gelindi.

Geyve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Aykut Yurt, kurs ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bu uygulamadan şoför arkadaşlar çok memnun. Taşımacılık konusunda bilinçli ve duyarlı olan esnaf arkadaşlarımız kurslarda anlatılan dersler ile donanımlarını tazelemiş oldular. Alacakları kart ile Büyükşehir Sınırları içinde yolcu taşıyabilecekler.”

Oda Genel Sekreteri Bahadır Yurt şu bilgileri verdi: “SRC Belgesi, şehir içinde aranmaz ve sorulmaz. Şehir içinde taşımacılık yapan arkadaşlara SRC soruldu ve ceza yazıldı. Bu alınacak kart ile SRC sorulması ortadan kalkıyor. Yakın bir tarihte öğrenci ve servis taşımacılarına da bu kurs verilecek. Amacımız; yolcu, öğrenci ve personel taşımacılığını rahat ve konforlu hale getirmek. Yükümüz ağır olduğu kadar trafik açısından önem arz eden bir meslek. Toplu taşıma trafiğin kalbidir.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1711 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle