Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Şubat 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Şükrü Özcan Hoca Vefat Etti

Şükrü Özcan Vefat Etti

Geyve’de bir dönem öğretmenlik yapan  Şükrü Özcan hakkın rahmetine kavuştu.1935 Sinop – Ayancık doğumlu olan Şükrü Özcan Kastamonu Gölköy Enstitüsü mezunu idi.

Sinop Ayancık ilçesinden gelme, 15.09.1963 – 25.10.1976 yılları arasında Geyve’de öğretmenlik yapan ve 4-5 dönem öğrenci mezun eden Şükrü Özcan daha sonra İstanbul’a yerleşmişti.Bir süre İstanbulda da çalışan Şükrü Özcan sonrasında emekli oldu.

Merhum Şükrü Özcan hocamızın İstanbul’da defnedildiği öğrenildi.

Geyve İlçesinde görev yaptığı yıllarda, boş zamanlarında arkadaşlarının marangoz dükkanlarında kendilerine yardım ederdi. İyi bir de sanatkar olan öğretmenimiz, Tepecikler Mahallesi Çiftlik Sokakta kendisinin çizdiği projede yaptığı evde yaşadı.

İlçede yaşadığı ve görev yaptığı yıllarda, Türkiye Öğretmenler Derneği ( Töb-Der ) yönetiminde de görev almış ve dernek binası inşaatında da çalışmıştı.

Geyve’de bir çoğu merhum olan eğitim camiasının sevilen ve duayen isimleriyle bir arada çalışan Özcan hocamıza Allahtan rahmet, geride kalan dost ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

2497 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Şükrü Özcan Hoca Vefat Etti için 1 yorum

  1. geyveli dedi ki:

    Öncelikle Allah rahmet eylesin. Eğitime verdiği katkılardan dolayı hayırlı ve güzel öğrenci yetiştirip dua alırsa ne mutlu. Bununla birlikte TÖB DER li olduğuna vurgu yapılarak tanıtılıyor. TÖB DER li olup da Lenin ve Stalinin ve Mao nun devrim şarkıları ile hayat sürdü ise, vay haline, ancak! müslümanca yaşamaya çeliştı ise bize düşen de rahmet okumaktır. bu sadece bir hayali değerlendirme merhumu tanımıyorum, iman sahibi ise ne mutlu. son değerlendirmem ( TÖB DER li olup da devrim şarkıları söyledi ise) çünkü bir çok TÖB DER li tanıyorum maalesef hayatları devrim şarkıları söylemekle geçti, devirmleride kendileri de kaybolup gittiler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle