Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Aralık 2011 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sağlık, Yaşam

Afyon Salutaris termal Otel ve Kaplıca evlerinin tanıtımı Kültür merkezinde yapıldı.

Salutaris Termal Otelin Geyve sorumlusu Hudaver Fırtına’nın özel daveti ile ilçemize gelen tanıtım ekibinden  Bölge Müdürü Yasemin Tosbeş’in  sunuş konuşması ile başlayan tanıtım da daha sonra söz alan Salutaris tanıtım genel Koordinatörü Bayram Ilgın,termal otel ve kaplıcalar hakkında katılımcılara bilgi verdiler.

Türkiye’nin en büyük termal tesisine imza atan Sayez &RCi  ortaklığı girişim grubu tanıtım koordinatörü Ilgın; gelecekte “Türkiye’nin termalde dünya liderliğine aday tek ülke olacağını, ayrıca  ” Türkiye’de turizm denince hemen deniz-kum-güneş ön plana çıkılıyor. Oysa Türkiye’nin asıl zenginliği şifalı suları ve termal kaynakları. Bu potansiyel harekete geçebilirse Türkiye turizmde çok büyük bir sıçrama gerçekleştirebiliceğini  söyledi.

 Ilgın konuşmasında; Salutaris kompleksi 124 dönüm alan üzerine kurulan, İçinde yüzme havuzlarından, sağlık merkezlerine her türlü konforu barındıran bir kompleks. Bu arada dinlenmenin yanı sıra tedavi nitelikli bir yaklaşım nedeniyle uzun süreli konaklamanın da olması gerekiyor. Tesisimizde ‘devre tatil ‘ anlayışı içerisinde uzun süreli konaklamalara imkân verecek bir yapılanmaya gittik. 19 bin civarında bir devre ünite oluşumunu gerçekleştirdik. Aynı şekilde projenin içerisinde bir ‘kür merkezi ‘ yapılanmamız var ki, burası da hem ülke dışından gelenler, hem de yurt içinden günlük ve kısa süreli faydalanmayı düşününler açısından ele aldığımız ayrı bir yapı olarak ortaya “ diye konuştu.

Tesisi projelendirirken, müşterilerin eğlenme- dinlenme ihtiyacını en iyi şekilde karşılamasını, tedavi için gelenlerin maksimum faydayı sağlamasını,iş hayatı yoğun temposu ve stresinden kaçmak isteyen, ancak zaman problemleri olanların bir iki günlüğüne nefes alabileceği bir dinlenme alanı oluşturmaya  gayret etiklerini anlatan Firma yetkilisi; ” Afyon ulaşım açısından çok ideal bir noktada. Akdeniz’den, Ege’den, Orta Anadolu’dan, hatta hava yolu ile İstanbul çevresinden ve yine hatta hava yolu ile yurt dışından misafirlerimize çok kısa süreli konaklamalara da oldukça büyük imkânlar sunuyor” dedi.
Turizm Bakanlığının yapısı içerisinde termal turizme dönük bir takım çalışmaların olduğunu ancak henüz yeterli aşamaya gelmediğini belirten Firma ”  Termal Turizm ülkemiz için büyük bir gelir kaynağı olacaktır. Ancak bunun için yatırımcının bürokratik engellerle yıpratılmaması, tam tersine önünün açılması lazım. Teşvik kapsamının genişletilmesi lazım. Bunlar yapılırsa, Türkiye, termal sağlık turizmi açısından da dünyanın cazibe merkezi haline gelecektir” diye konuştu.

Salutaris termal Tesisine önümüzdeki hafta otobüs kaldırılacağını belirten Ilgın; yapılacak olan tanıtım gezisine katılmak isteyenlerin  Geyve sorumlusu Hudaver Fırtına’ya kayıt yaptırmalarını rica ederiz.

3284 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

“Su’dan Gelen Şifa” Salutaris Termal’den Tanıtım Atağı için 1 yorum

  1. Adnan DİNÇER dedi ki:

    Gerçekten termal tesislerin beşiği olan AFYONA GİDİP GÖRMELERİNİ BİR

    DEVRE MÜLK ALMALARINI ÖNERİRİM.Yaşamın merkezi olarak ileride mükemmel bir yatırım olarak size geri dönecektir.Nesilden nesile aktarılan yaşam merkezi olacaktır.Dededen toruna hayat dolu ve huzur beldesi bir ilimiz..Görmek ve tanımak için acele ediniz..En derin saygılarımla….

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle