Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Şubat 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler

Şubat Ayı Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Şubat Ayı Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Sakarya’nın Geyve ilçesinde devlet vatandaş buluşmaları kapsamında, Şubat ayı Muhtarlar Toplantısı yapıldı.

Geyve Öğretmenevi toplantı salonunda Kaymakam İlyas Memiş başkanlığında yapılan toplantıya, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçedeki kurumların daire amirleri ve muhtarlar katıldı. Toplantıda; daire amirleri, kurumları tarafından yapılan çalışma ve hizmetlerle ilgili muhtarları bilgilendirerek, muhtarların mahalleleri ile ilgili talep ve sorunları değerlendirildi.

Kaymakam İlyas Memiş toplantıda yaptığı konuşmada; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde, “Okuma Yazma Seferberliği” başlatıldığını belirterek, hazırlanan bu proje ile okuma-yazma bilmeyen kimsenin kalmamasının hedeflendiğini ifade etti.

İlçenin tüm mahallelerinde açılması planlanan okuma-yazma kurslarına katılmak isteyen vatandaşlarımızın en geç 19 Şubat 2018 tarihine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, Tüm Okullara, Mahalle Muhtarlarına veya Mahalle İmamlarına başvuru yapabileceklerini belirterek okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza yönelik açılacak kurslara katılımın sağlanması için muhtarlarımızın mahallelerinde gereken duyuruyu yapmalarını söyledi.

Kaymakam Memiş konuşmasında ayrıca bir tarım şehri olan Geyve’de başta kaybolmaya yüz tutan yöresel meyve çeşitleri olmak üzere İlçemizde yetiştirilen tüm meyvelerin yer aldığı bir örnek uygulama bahçesi çalışması başlattıklarını bu kapsamda köylerimizdeki yerel meyve türleri hakkında muhtarlarımızdan bilgi alarak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kaymakam toplantıda son olarak muhtarlarımıza ilçemizde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek, İlçemizin hizmet bakımından kurumlarımızın özellikle son dönemlerde yaptığı çalışmalarla büyük ölçüde sorunlarının çözüldüğünü, kalan sıkıntıların ve taleplerin ilgili kurumlara iletilerek çözülmesi için gayret göstereceklerini ve takipçisi olacaklarını ifade etti.

İlçe Belediye Başkanımız Murat Kaya ilçemizde yapılan çalışmalar ve Belediye hizmetleriyle ilgili muhtarlarımıza bilgi verdi. Muhtarlarımızın sorun ve taleplerinin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

1995 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle