Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Aralık 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

STK TEMSİLCİLERİ HAREKETE GEÇTİ..KURDURMAYACAĞIZ !

Geyve’de Geyve Madencilik tarafından kurulması planlanan çimento fabrikasına tepki yağdı. STK Temsilcileri harekete geçerek, fabrikanın kurulmasına kesinlikle izin vermeyeceklerini bildirdi.

İşte o tepkiler:

Sakarya Kent Konseyi Başkanı Ahmet İşgüzar
“Marmara bölgesinin en güzel ili Sakarya’nın en şirin ilçelerinden birine böylesine doğa düşmanı bir fabrika kurmayı düşünmek bile ne kötü. Öyle tepeden inme kararlarla köylerimizin, tarım arazilerimizin sanayiye açılmasına izin vermeyiz. Sakaryalı olarak bu fabrikaya karşıyız. Her ne pahasına olursa olsun, engellemek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Herkes bilir ki çimento fabrikası doğa düşmandır, akciğer düşmanıdır. Geyve’nin büyük çoğunluğu tarımla geçinen halkının yanında durup, çimento fabrikasını kurdurmayacağız. Bunu herkes bilsin.”

TEMA Temsilcisi Mahnaz Gümrükçüoğlu,
“Kocaman bir ovası olan muhteşem bir yer Sakarya. Burası Türkiye’nin özeti gibi. Ovası, yaylası, nehri, gölü, denizi her şeyi var. Türkiye’nin en verimli ovalarından iki tanesi burada. Biz onların orta yerine şehir kurmuş genişletiyoruz. Liman yapıyoruz, demir-çelik fabrikaları kurmak, termik santral getirmek, çimento fabrikaları kurmak istiyoruz. Sakarya’yı korumamız gerekiyor, bu kadar güzelliği varken korumamak bana göre geleceğe ihanet. Bu fabrika uzun vadede insanları etkileyecektir. Kalp hastalıkları, bronşit ve akciğer hastalıklarını artıracaktır”
**
İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar
“Gelişmiş ülkeler Çimento Fabrikalarını kendi ülkeleri sınırları içinde yaptırmıyor. Gelişmekte olan veya az gelişmiş ülkelerde yaptırıyor. Bu fabrikalarda ne kadar yeni teknoloji kullanılırsa kullanılsın, uzun vadede vereceği zarar faydasından daha fazla olacağı kesindir. Geyve gibi tarım ve meyve bölgesinde böyle  çimento fabrikasının yapılması o bölgeyi perişan eder. Bu konuda gerekli tedbirler ve önlemler şimdiden alınmalıdır. Bölge halkı başta olmak üzere tüm Sakarya halkı çimento fabrikasına karşı direnmeli.”
**
Geyve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar
“Biz de daha yeni öğrendik, gelen kişiler çimento fabrikası kuracağız demediler ancak sonradan bir öğrendik ki çimento fabrikası kuracaklarmış. Buraya kurulmaması için uğraşacağız. Bu fabrika tarıma büyük zarar verir, tavuk çiftlikleri var ve bu fabrikanın kurulacağı yer yüksekte kalıyor diğer köyler aşağıda. Aşağı köylerdeki tarım alanları  çimento  fabrikasının tozu içinde kalacak. Biz buna karşıyız, ne olursa olsun yaptırılmaması için çalışacağız”(Sakaryayenihaber)

ilgili HABERLER

Geyve’ye Çimento Fabrikası mı Kurulacak?

Geyve’ye Çimento Belası !

MHP İlçe Başkanı Kaya’dan Çimento Fabrikası Tepkisi

Dişli, Çimento Fabrikası için Sert Çıktı.

Çimento Fabrikasının Sahibi Gündoğdu’dan İddialı Açıklama..

1166 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle