Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Aralık 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Siyaset, Sür Manşet

ÇİMENTO FABRİKASININ ARTISI OLABİLİR

Saadet Partisi İlçe başkanı Fikret Özer: “Geyve’ye kurulması planlanan çimento fabrikası eğer çevreye ve insanımıza zerre kadar zarar verecekse bizde karşıyız. Ama son model teknolojiyle filtre edilirse Geyvelilere iş sahası kazandırabilir.” dedi.

Saadet Partisi ilçe teşkilatının haftalık olağan toplantısında konuşan ilçe başkanı Fikret Özer özetle şunları söyledi: Öncelikle İstanbul’da polisimize, Kayseri’de askerimize ve Rusya büyük elçisine yapılan hain saldırıları kınıyoruz. Milletimizin başına örülmek istenen oyunlara karşı el ele ve dimdik ayakta olmalıyız. Bizler Geyveli olarak, herkes gibi önce ilçemiz halkının menfaatini düşünmekteyiz. Çimento fabrikası çevremize zarar verecekse asla kurulmasın. Ama fabrika teknolojik filtre edilirse Eskişehir, Bilecik çimento fabrikaları gibi gençlere iş kapısı olur.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

4287 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

SP Başkanı Özer; Çimento Fabrikasının Artısı Olabilir için 4 Yorum

 1. namık cihan dedi ki:

  Sevgili Başkanım…. Çevreye zarar vermeyen bir çimento fabrikası biliyor musunuz? Siz ki çimento ile ilgili ticaret içindesiniz, onun zararlarını bizlerden daha çok bilmektesiniz. Bu fabrikaların bacalarından vitamin çıkmıyor. İlçede yıllar önce kurulmuş ve günümüzde de faaliyet gösteren iş yerleri var. Bacalarında filtre olduğu söylenmekte ve neler yaptıklarını gördük. Üsteli böyle verimli bir coğrafya da yaşayan biri olarak söylemlerinizin başka türlü olması gerekmez mi? Gençlerimize iş imkanı yaratacak projeler üretsenize bizlerde yürekten destekleyelim. Kısaca geçimini tarımdan sağlayan insanların yaşadığı yere çimento fabrikası istemiyoruz.

  • GEYVEM dedi ki:

   o köylerde yaş ortalaması kaç yani orada oturup sadece tarımdan kazana YÜzde 90 nı dışarıda çalışıp ana geçimini fabrikadan sağlıyor hangi genç var ki köyde kalıp geçimini sadece tarımla geçiniyor evler ve insanlar nerdeyse aynı yaştalar o köylüler sattı aaraziyi niye malı para etmdiği için sizin ayvanın 50 kuruştan alındığından haberiniz yok her halde gidin en son teknoloji ile yapılan fabrikaları gezin durumu inceleyin büroda oturmakla istemezuk ucuz kahramanık yapmayın inceleyin araştırın sılogan atmakla ve tabela tutmakla geyveye hizmet olmaz. siz hala “1950 yılların tavuklarımız ölür tren geçmesin ” kafasındasınız .

 2. hasan dedi ki:

  Saadet partisi yetkilisi sanırım herkesin mutabık olduğu bir konuda farklı düşüneyim de ilgi çekeyim diye düşünmüş ve bu yorumu yapmış herhalde. Havai fişek fabrikası elimizde somut örnek. Noldu hem bahçelerde türlü türlü hastalıklara yol açtı elmaları kesmek zorunda kaldık. hem kaç tane işçi öldü. hem de en son patlamada ne kadar zararı oldu gördük. bu da öyle olacak. belli. buraya gıda ve tarım alanında sanayi gelsin. başımızın üzerinde yeri var. kimyasal sanayiyi getirip daha da buraları batırmanın manası yok. saadet partisi kendini feshetsin daha iyi. gerçi bu fikriyle tükendiğini de göstermiş ya!

 3. hakan dedi ki:

  saadet partisi Geyve de hdp nin bile gerisinde kaldı.sanırım ilçe başkanı gündemde olmak ,reklam için böyle konuşuyor.halbuki doğancıl yaylasına gidip bir baksa geyve nin en güzel doğa harikası bir yer olduğunu,yayla turizmi için mükemmel bir yer olduğunu görür.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle