Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Aralık 2016 | Dünya, Gündem

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Vuruldu..

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov Ankara’da silahlı suikasta uğradığı haberi geldi.

Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki törende bulunan  bir resim sergisi açılışında bulunan Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov burada silahlı saldırıya uğradı.Andrey Karlov ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olay yerine geldi.

Rus elçiyi öldüren Polis te Fethullahçı Şüphesi

Rus elçiyi öldüren katilin M.Mert Altıntaş adındaki bir polis olduğu ortaya çıktı.M.Mert Altıntaş’ın FETO bağlantısı araştırılıyor. Katil polisin Ankara Çevik Kuvvetler’de görev yaptığı iddia edildi.

Rus Büyükelçi Karlov’a saldırıda son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Saldırganın kimliği netleşti. Rus Büyükelçi’yi öldüren saldırganın çevik kuvvet çalışanı polis memuru M. Mert Altıntaş olduğu ileri sürüldü.

Bu arada Altıntaş’ın FETÖ soruşturması nedeniyle açığa alınan bir polis olduğu da iddia ediliyor.

Rus Büyükelçi Karlov’a fotoğraf sergisinde saldıran kişinin kimliği netleşti. Saldırıdan sonra öldürülerek etkisiz hale getirilen saldırganın M. Mert Altıntaş olduğu anlaşıldı. Mert Altıntaş’ın Çevik Kuvvet polisi olduğu iddia edildi.

Süleyman Soylu’dan Rusya elçisine suikast açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Rus Büyükelçi 19.53’te hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu : Saldırgan 24 Haziran 1994 Aydın söke doğumlu! Manisa Şehsadeler nüfusuna kayıtlı. Söke Cumhuriyet lisesi mezunu. Ve halen Ankara Çevik Kuvvet müdürlüğünde görev yapan ve 2.5 yıldır görev yapan Mevlüt Mert Altındaş.

Yaralılarımızdan birisi ayağından birisi kolundan tedavi altında bulunmaktadır. Bu suikast Türkiye Rusya ilişkilerine yönelik gerçekleştirilmiş bir terör eylemidir. Bu bir provokasyondur! bu acımasız terör eyleminin türkiye’ye sıkılmış bir kurşun olduğunu ifade etmek istiyorum. Dışileri Bakanımız Rusya’ya iner inmez bizi aradı. Savunma Bakanımız da yarın gidecekti. Bilinmelidir ki bu suikast bizi ve ülkemizi derinden üzmüştür. Bu terör olayı ülkemizi derinden yaralamıştır. Tekraren hem Rusya Federasyonu’na dostumuz Rusya halkına ve aynı zamanda kıymetli ailesine baş sağlığı dileklerimizi tekraren iletiyoruz.

 

 

1902 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle