Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Haziran 2016 | Dünya, Gündem

Son dakika: İstanbul Vezneciler’de patlama

İstanbul Vezneciler’de meydana gelen patlama da ilk belirlemelere göre 11 kişi hayatını kaybederken 36 kişi de yaralandı..

İlk bilgilere göre saldırı bombalı araçla yapıldı. Çevik kuvvet otobüsü geçişi ve çevik kuvvet ekiplerinin görev değişimi sırasında park halindeki bombalı otomobil patlatıldı.

İstanbul Beyazıt ‘ta bu sabah çok şiddetli bir patlama meydana geldi.  Vezneciler’deki Şehzadepaşa Caddesi’nde saat 08.40 sıralarında Çevik Kuvvet’i taşıyan otobüsün geçişi sırasında büyük bir patlama meydana geldi. Olayda 7 polis şehit oldu, 4 vatandaşımız hayatını kaybetti. 3’ü ağır 36 kişi de yaralı.

Patlamanın park halindeki bir araçta meydana geldiği belirtildi. Celal Ağa Konağı Oteli önünde meydana gelen patlamanın hedefi, İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne nöbet değişimi için giden Çevik Kuvvet ekibiydi. Patlamanın park halindeki bir araçta meydana geldiği belirtildi. Güvenlik güçleri bombalı araç ihtimali üzerinde duruyor.  Yaralılar, ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

İSTANBUL VALİSİ: 7 POLİS ŞEHİT, 4 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in açıklamalarına göre bombalı araç saldırı sonucu 7 polis şehit oldu, 4 vatandaşımız hayatını kaybetti. 3’ü ağır 36 kişi de yaralı.

NÖBET DEĞİŞİMİ SIRASINDA

Patlamanın Çevik Kuvvet’in nöbet değişimi sırasında yaşandığı belirtiliyor. 

İKİNCİ PATLAMA SESİ DOĞALGAZDAN

İstanbul’da ilk patlamadan bir süre sonra bir patlama sesi daha duyuldu ancak bu patlamanın doğalgazdan kaynaklandığı iddia ediliyor.

4331 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle