Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Aralık 2017 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar

Şölenin Gözdesi Oldular

Şölenin Gözdesi Olduk…

“Türkiye Halk Oyunları Federasyonu”  tarafından Anakara da düzenlenen ” Mahalli Dal Halk Oyunları Şöleni ” ne katılan, “Geyve Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu” kurduğu samimi dostluklar, sıcak tavırları ve başarılı performansı ile şölenin gözde ekibi oldu.

Yolculuk sonrası “Ankara Otel 2017” de dinlenen ekip, hazırlanıp Şölene katılan ekipler ile birlikte Anıtkabir ziyaretinde bulundu. Anıtkabir Müzelerini de diğer guruplar ile gezen ekip, Gençlik Spor Bakanlığı Gösteri Merkezinde ki provalarını da yaptı.

Halk Oyunları Şölenine; Ankara da ki üst düzey protokol üyeleri, gelen ekiplerin konukları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Şölen, ekiplerin sahnede yerlerini almaları ile başladı. Saygı Duruşu sonrasında İstiklal Marşı katılımcılar tarafından birlikte söylendi. THOF Başkanının açış konuşması sonrasında katılan ekiplere belgeleri ve madalyaları takdim edildi.

THOF (Türkiye Halk Oyunları Federasyonu) tarafından düzenlenen; Mahalli Dal Halk Oyunları Şölenine 45 yaş üstü oyuncular katıldı. Farklı yörelerden 23 ekibin katıldığı şölende, Geyve Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu hareketli oyunları, neşeli tavırları ve sahne hakimiyetleri ile salonunda alkışlarıyla gösteriye katılmasını sağladı.

Şölenin ertesi günü, Geyve Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Ankara kalesini gezdi ve vatandaşların yoğun ilgileri ile karşılaştı.

Geyvemedya/haber Merkezi

HALK OYUNLARI EKİPLERİ ŞÖLENİ (TAMAMI)

GEYVE FOLKLOR EKİBİ GÖSTERİSİ 27. DAKİKADADIR

2837 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    © Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle