Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Ekim 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Sivas KAYADER  ” KUVAY-I MİLLİYE Müzesi” ni Gezdi…

Sivas -KAYADER -  alifuatpasa-KUVAYi milliye-muzesi-ziyareti- (8)Sivas KAYADER  ” KUVAY-I MİLLİYE Müzesi” ni Gezdi…

Sakarya Kanser Derneği ile ortak uygulanan bir proje kapsamında Sivas İli “Kanser Yaşam ve Dayanışama Derneği” Gençlik Kulübü Üyeleri, Geyve İlçesi Alifuatpaşa Mahallesinde bulunan Kuvay-ı Milliye ve Ali Fuat Cebesoy Müzesini gezdi.

Ziyarette; Sakarya Kanser Derneği Başkanı Nihal Akar, Başkan Yardımcısı Yasemin Korkut, Yön. Kur. Üyeleri İbrahim Kırmacı ve Kamuran Tan, Sakarya Özel ENKA A.L. öğrencileri de yer aldı.

Gezinin ev sahipliğini: Sakarya BŞhr. Bel Mec. Üyesi Sebati Koçsar ve Yazar Namık Cihan yaptı. Koçsar ve Cihan konuklarına ziyaretlerinde bilgiler aktardı ve yöneltilen soruları cevapladı.

Müze gezildikten sonra konuklar A.F.Cebesoy’un mezarını ziyaret etti. Sakarya nehri üzerindeki köprüyü inceleyen konuklar verilen bilgileri ilgi ile dinledi.

Sivas İli KAYADER Yön. Kur. Başkanı Perihan Gündüz kısa açıklamasında şunları söyledi: ” Sakarya Kanser Derneği ile ortak uyguladığımız bir proje kapsamında geldik. Ülkemizin pek çok yerinde genç bireylerin kanserli hastaların yakınları ile iletişimlerinin ne denli iyi veya kötü olduğunu öğrenmemiz gerekiyordu. Buraya geldik. Gezimiz gayet iyi geçti. Tarihin ve coğrafyanın çok güzel olduğu bir ortama geldik. Sakarya İline İzmir’den geldik. Buradan sonra; İstanbul – Konya – Trabzon – Ankara ziyaret edilecek. Kuvay-ı Milliye ve Cebesoy Müzelerini gezdik. Bizlere bilgiler aktaran sizlere çok teşekkür ederim. Sizleri Sivas İlinde görmek bizleri mutlu kılar. Sizleri davet ediyoruz.”

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1931 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle