Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Aralık 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

“Sınırları Aş-ma!” İsimli Proje Uygulanmaya Başlandı.

Geyve’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Sınırları Aş-ma!” İsimli Proje Uygulanmaya Başlandı.

Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve ilçeye bağlı tüm ilkokul ve ortaokulları kapsayan çocuklara yönelik ihmal ve istismarı önleme, mahremiyet eğitimi konulu “Sınırları Aş-ma!” projesi uygulanmaya başlandı.

Proje ile birlikte ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı 18 İlkokul ve 14 Ortaokul´da Rehber Öğretmenler koordinatörlüğünde eğitimler planlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nce yürütülen projenin, Rehber Öğretmeni olmayan okullardaki uygulayıcılığını ise Rehber Öğretmen Büşra Ayşe Erol üstlendi.

Kızılkaya İlkokul´nda başlanılan eğitimle birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılı süresince Rehber Öğretmeni olmayan ilkokul ve ortaokullardan toplamda 2151 öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir.

Proje de öğrencilerin herhangi bir ihmal ya da istismar durumda ne yapmaları gerektiğiyle alakalı bilgi düzeylerini artırmanın yanında ihmal ve istismardan korunmaya yönelik olarak iyi dokunma-kötü dokunma, özel bölgeler, güvenilir yetişkinler ve iyi sır-kötü sır gibi kavramlarla alakalı farkındalıklarını artırmaya yönelik çalışmalar yapılacaktır.

Çeşitli etkinlik ve videolarla desteklenen eğitimin ilk gününde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan´da yapılan çalışmaları yerinde izledi. Okul bünyesinde eğitim öğretim gören öğrenci ve öğretmenlerle sohbetler gerçekleştiren Mllli Eğitim Müdürü Doğan, son yıllarda artış gösterdiği belirlenen ihmal ve istismar olaylarının önüne geçebilmek için çocukların kendilerini korumaları konusunda bilinç kazandırmak adına uygulamaya konulan projeyle çocuklarda mahremiyet bilincinin kazandırılmasının amaçlandığını belirtti. Bu bağlamda geleceğimizin inşasını oluşturacak çocukların güvenli ve sağlıklı ortamlarda yetişebilmeleri için bu tür faaliyetlere önem verildiğini söyledi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

615 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle