Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Kasım 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Sakarya

SGK’dan Vatandaşa Müjde

SGK Geyve merkez müdürü Mehmet Baltacı: “SGK’ya borcu olan vatandaşlara 6552 sayılı yasa ile borçlarını yeniden yapılandırma konusunda fırsat vardır. Bu fırsattan yararlanarak borçlarınızı ödeyiniz.”dedi.

sgk-geyve-SGK Geyve merkez müdürü Mehmet Baltacı: “SGK ve Bağ Kur borcu olanlar borçlarını 31 Aralık 2014 tarihine kadar yapılandırmaları gerekmektedir. Genel Sağlık Sigortası bulunan vatandaşların, Yapılandırma süresi 30 Nisan 2015 tarihinde sona erecektir. Kuruma borcu olanların bu fırsatı değerlendirmeleri kendi menfaatlerinedir.

GENEL SAĞLIK SİGORTASI

GSS(Genel Sağlık Sigortası) borcu bulunan vatandaşlara da uyarılarda bulunan Mehmet Baltacı: “Genel Sağlık Sigortası 01 Ocak 2012’de yürürlüğe girmiştir. Hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımız GSS kapsamına alınmıştır. GSS kapsamına alınan vatandaşlarımız, gelir tespiti yaptırması gerekmektedir. Bazı vatandaşlarımız, kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren gelir tespitini yaptırmamış ve bunlara asgari ücretin iki katı şeklinde gelire sahip olarak GSS kapsamına alınmıştır.

GELİR TESPİTİ

Gelir tespiti yaptırmayan vatandaşlarımızın, 31 Mart 2015 tarihine kadar gelir tespiti yaptırmaları gerekiyor.

Yapılan gelir tespiti, geçmişe dönük olarak uygulanacak ve ona göre yeniden yapılandırma yapılacaktır. Bu sebeple; gelir tespiti yaptırmayan vatandaşlarımızın bir an önce, gelir tespiti yaptırmalarını istiyoruz.”dedi.

Mehmet AYDOĞAN

 

MEHMET BALTACI-Geyve -Sosyal -güvenlik merkezi-müdürü

2016 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle