Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Temmuz 2011 | Geyve, Manşet

Sevgi ve Sadakat Dolu Bir Dostluk..

Eskiden hayvanlara sevgi besleyen,onlarla içli  dışlı yaşayan bir toplum olduğumuzdan,mahlukata sevgi ile bakar,bir bakıma daha duyarlı olurduk.

Kimimiz kuşlara, balıklara,kimimiz kedilere köpeklere pek düşkündük. Evlerde kafeste beslenen ötücü kuşların yanında, içlerinde rengârenk balıkların süzüldüğü akvaryumlar da çoğunlukta idi Zaman her şeyi değiştiriyor.  Şimdilerde geçim sıkıntısı ve telaşı içinde hayvanlara olan ilgi de azalma noktasına geldi.

Hayvanı sevmek, aslında doğayı sevmek demektir. Doğa sevgisi de sırası ile nebatı ve hayvanı sevmek ile başlar. Tasavvuf bilimine kendi damgasını vurarak belirleyici rol oynayanlardan biri olan miskin Yunus, derviş Yunus, insanı  şaşırtan yaklaşımını şöyle dile getirmiştir: “Yaratılmışı  severiz Yaratan’dan ötürü. “ Bu ifade  hayvan sevgisini de ortaya koyan anlamlı bir hatırlatmadır.

İşte bunlara bir örnekde Geyvemizden….

Tepecikler Mahallesinde aynı sokakta oturan Mehmet Fındık ile Fikri Kolsuz hayvan severlere örnek denecek tarzda yaşantıları ile göze çarpıyorlar..

Mehmet Fındık bahçesindeki kazları tavukları ördekleri, Fikri Kolsuz ise kapısın önündeki kedileri ile sanki bütünleşmiş birer hayvan sever dostları..

Onlara bu dostluğun arkadaşlığın nasıl oluştuğunu sorduğumuzda, Gerçek dostlukları hayvanlar üzerinden daha rahat hissettiklerini, hayvanların şu 3 günlük dünyamızda çıkar peşinde olmadan sadakat ve sahiplenme duyguları ile birlikte yaşadıklarını gördükten sonra bizlerde aynı duygu ve düşüncelerle  sevgi gösterisinde bulunabiliyoruz dediler.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

538 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle