Hoşgeldiniz  

Fahrettin KESKİN | 19 Kasım 2018 | Alt Haberler, Gündem, YAZARLAR

Seni Sevdim Efendim

SENİ SEVDİM EFENDİM !
Bu gün Hz peygamberin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü yani MEVLİD KANDİLİ ve bu haftada Diyanet İşleri Başkanlığımızın tertibiyle Hz peygamber ve gençlik teması işlenecektir.Bu akşamki Geyve merkez Sinan Bey Camiindeki programdan sonra önümüzdeki perşembe akşamı saat 18:30 da Saygın Düğün Salonunda daha geniş kapsamlı programla Hz peygamber anılacaktır. Bunu da yazımızın başında duyurmuş olalım.

(Alirıza Selek’in şu mısralarıyla amin diyelim.)

Herkes canını verecek kadar seni severken, kimseye yük olmamak için, kendi işini kendin yapışını sevdim.
Başının ağrıdığını öğrendiğimde, başımın ağrısını sevdim.
Kuşu ölen çocuğun evine taziyeye gittiğinde…
Anne ve yavru köpekler için koskoca ordunun yolunu değiştirdiğinde, merhameti sevdim, hayvanları sevdim..
“Benim çocuğum yok, ardımdan okuyacak kimse olmayacak” diye ağlayan Hz.Bilal’i, “Üzülme! Ümmeti Muhammed her ezandan sonra sana okuyacak” diye teselli edişini sevdim.
Bir gün oturarak namaz kıldığını gören Ebu Hureyre’nin “Ey Allah’ın elçisi, hasta mısın?” sorusuna, “Hayır, açım!” deyişini sevdim.
O kadar uzun süre hiç aç kalmadım ben ama kızın Hz.Fatma’ya, “Vallahi kızım, üç gündür baban bir şey yememiştir.” deyişinde, açlığı sevdim.
Hz.Hatice’ye düğün için hediye ettiğin gülleri sevdim… “Hatice’nin sevgisi benim rızkımdır.” deyişini sevdim.
“Beni nasıl seviyorsun?” diye soran Hz.Ayşe’ye, “kördüğüm gibi” cevabını…
Ve zaman zaman “kördüğüm ne alemde?” sorusuna, “ilk günkü gibi” deyişini sevdim.
Sevgili kızın Hz.Fatma, her yanına girdiğinde, ayağa kalkıp karşılamanı, “hoşgeldin kızım” diye öpmeni, elinden tutup, yanına oturtmanı sevdim.
Hz.Ali ile Hz.Fatma’yı evlendirirken, ikisini karşına alıp, “Ey Ali, kızımı sana cariye olarak veriyorum, ama unutma, sen de onun kölesisin” deyişini sevdim.
Mirâc’a çıktığında, Allah Teala, “Seni ne ile şereflendireyim?” dediğinde, “Beni Sana kullukla şereflendir” deyişini sevdim.
Yine mirâçta Rabbim “İste! Ne isteğin varsa vereyim” dediğinde, secdeye kapanıp, gözyaşlarıyla “Senden ümmetimi istiyorum” deyişini sevdim.
Refik-i Alâ’ya, Yüce Dost’a giderken, “Sizi kevser ırmağı başında bekleyeceğim. Bana kavuşmak isteyen, elini ve dilini kötülüklerden çeksin.” deyişini sevdim.
Ve Rabbimizin, “Andolsun size kendinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız O’na çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir (Tevbe-128) deyişiyle, seni sevdim.
Ve Rabbimizin, “Şüphesiz ki, Allah ve melekleri, Peygamber’e çokça salât ederler (överler, yüceltirler).
Ey müminler! Siz de O’na salevat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.”(Ahzab-56) buyurmasıyla, seni daha çok sevdim !
Allahuteala efendimizin şefaatini cümlemize nasip eylesin. Mübarek Mevlüt Kandilinizi tebrik eder
Duâ eder duâ bekleriz inşaAllah.Ali Rıza SELEK

934 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle