Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Ocak 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Sekiharman’da Gencinden Yaşlısına Kuran Geceleri Başladı..

Gencinden Yaşlısına Kuran Geceleri Başladı..

Geyve Sekiharman Mahallesinde Kuranı Kerim  ve ilmihal dersleri başladı.

Gencinden Yaşlısına

Geyve ilçe Müftülüğüne bağlı Sekiharman Mahallesi’ndeki Sekiharman Camisi’nde kış boyunca yaş aralığı 10 yaşından 65 yaşına kadar oluşan yaş aralığı ile Kuranı Kerim ve ilmihal derslerine başlandı.

Yoğun İlgi

Okul öğrencileri gündüzleri okula akşamları ise akşamla yatsı arası ve Yatsıdan sonra Kuranı Kerim öğrenmenin heyecanını yaşarken, aynı zamanda köy halkda yoğun ilgi gösteriyor. Dersler köy camii imamı nezaretinde Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe akşamları yapılıyor.

İkram

Sekiharman mahallesinde başlatılan Kuranı Kerim ve ilmihal derslerine yoğun ilgi ile devam ederken, katılımcılara haftanın belirli akşamları da ikramda bulunuluyor. Yöre kültürünün de devamı anlamda bir örnek olan bu dayanışma ve öğrenme geleneği ile öğrencilerin heveslerine katkıda bulunuluyor.

Hayırlı hizmet

Geyve Sekiharman Cami imam hatibi İbrahim Eski; “peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor sizin en hayırlınız Kuranı Kerimi öğrenen ve öğreteninizdir bizde Peygamberimizin bu hadisine mazhar olmak amaçlı bu yola çıkmış bulunmaktayız. Allah Celle Celalühü tamamına erdirsin inşallah”, dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2580 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle