Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Mayıs 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, üst Haberler

Sekiharman Göletinin Sulama Arızası Giderildi

GÖLETLER YENİLENİYOR

Geyve Sekiharman göletinin damlama sulama sistemindeki arıza SASKİ tarafından giderildi.

Geçtiğimiz haftalarda yerel basına konu olan “Sekiharman Göletinde sulama yapılamıyor” haberinden sonra SASKİ gölet ve sulama sistemindeki arızanın giderilmesi çalışmalarını başlattı.Bu kapsamda Yeni Büyükşehir Yasası ile Büyükşehir’e devredilen tarımsal sulama ve hayvancılık göletlerinden olan Geyve Sekiharman’da bakım ve güçlendirme çalışmaları tamamlanarak gölet yeniden sulu tarım kullanımına sunuldu.

SASKi tarafından yapılan açıklamada;

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin farklı noktalarında bulunan göletlerin bakımlarını sürdürüyor. Yeni Büyükşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen tarımsal sulama ve hayvancılık için kullanılan göletlerin SASKİ tarafından bakımları ve iyileştirmeleri yapılıyor. Geyve Sekiharman Göleti’nde bakım ve güçlendirme çalışmaları tamamlanmış olup, planlanan program dâhilinde şehir genelinde vatandaşların tarımsal sulama ve hayvancılık için kullandığı göletlerde çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Sekiharman yenilendi

“Yeni Büyükşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi’ne devri gerçekleştirilen tarımsal sulama ve hayvancılık amacıyla kullanılan göletlerde çalışmalar başlatıldı. Büyükşehir Yasası’nın hemen sonrasında söz konusu göletlerin tamamı incelenerek eksikler ve gerekli iyileştirme gereksinimleri tespit edildi. İlk olarak Geyve ilçemize bağlı Sekiharman Mahallesinde bulunan tarımsal sulama göletinde deforme olmuş sulama borularının tamiri gerçekleştirildi. Gölet gövdesinde de iyileştirme çalışmaları yapıldığı belirtildi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2821 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle