Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Ekim 2011 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, Teknoloji

Şeker’de Dişli umudu!

Ak Parti Milletvekili Şaban Dişli, Şeker Fabrikasını ziyaretinde yüreklere su serpti

AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Adapazarı Şeker Fabrikası’nı ziyaret etti. 6 Ekim’de pancar alım kampanyasına başlayan fabrikanın üretim tesislerini gezen Milletvekili Dişli, “Böylesi devasa bir fabrikanın kapanmasına asla müsaade etmeyiz. Kota sorununu mutlak çözeceğiz” dedi.

Şeker üretimini gördü

Seçim çalışmaları esnasında ve seçimden sonrada Adapazarı Şeker Fabrikası’nın sorunları ile yakından ilgilenen, fabrikayı sık sık ziyaret ederek sorunların çözümü noktasında yetkililerden bilgi alan Milletvekili Dişli, dünde Şeker Fabrikası’nı ziyaret ederek, şeker üretimini yerinde gördü. Son teknoloji ile donatılmış fabrikayı hayranlıkla gezen Milletvekili Dişli’ye, APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya ve aralarında Sebahattin Karasakal’ında bulunduğu  yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Her zaman yanımızda

APEK Yönetim Kurulu Başkanı Aya, Milletvekili Dişli’nin dün olduğu gibi, bugünde yanlarında olduklarını belirterek, “Geçtiğimiz dönem ekim alanları sorununun çözümünde tüm milletvekillerimizin büyük desteğini gördük. O desteği kota sorunumuzun çözümü içinde veren milletvekillerimize minnettarız. Burası 65 bin üyesi bulunan bir çiftçi kooperatifinin fabrikasıdır. 65 bir çiftçinin yanında, istihdam ettiği 750 kişinin ekmek kapısı olan bu fabrika, bu şehrin esnafından,

tüccarına kadar her kesime de para kazandırmaktadır” dedi.

Çok acı

Pancarın fabrikaya girişinden, şeker oluşuna kadar tüm birimleri tek tek gezerek gören Milletvekili Dişli, “Son derece modern bir teknolojiye sahip bir fabrika gördüm. Böylesi devasa bir fabrikanın yüzde 70 eksik kapasite ile çalışması gerçekten çok acı. Bu fabrikanın hak ettiği kotayı alınması için elimden ne geliyorsa yapacağım. Bu şehre istidam sağlayan, bu şehre en büyük katma değeri

sağlayan böylesi bir fabrikanın kapanmasına müsaade etmemiz mümkün değil” dedi. Üretim tesislerini gezen Milletvekili Şaban Dişli’ye, üretimle ilgili bilgileri ise İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şaban Bilgikarca verdi.

KAYNAK:medyabar.com

1767 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle