Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Kasım 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Şehrin Turizm deki Markası Olacak

Şehrin Turizm deki Markası Olacak

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya,Geyve Belediyesinin son dönemde kendi imkanlarıyla yaptığı yaptığı sosyal projeler gündem oluşturmaya devam ediyor, dedi.

Kendi kendine yetebilen belediyecilik anlayışı ile alt yapının tamamlanmasının ardından sosyal projelerine başlayan Geyve Belediyesinin yeni projesi Sakarya Nehri Rekreasyon ve gondol projesinde çalışmalar hızla devam ediyor.

Geyve Hırka Mahallesi bölgesinde 50 dönümlük arazideki seyir terası ve dinlenme tesisi ile bölge insanına soluk aldıran Geyve Belediyesi, kadın istihdamı ile ülke gündemine oturan Geyve Yöresel Üretim merkezinin de açılmasıyla bir projesini de tamamlamanın mutluluğunu yaşıyor.Alt yapı sonrasında üst yapının da tamamlanmasıyla rahatlayan Geyve Belediyesi kendi imkanlarıyla dur durak bilmeden sosyal projelerine devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda inşaatına başlanan Sakarya Nehri Gondol projesinde çalışmalar hızla devam ederken diğer yandan peyzaj çalışmalarına da başlandı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya beraberinde Belediye Mecli,s üyesi Metin Atalay ve Umurbey Mahallesi muhtarı Osman Önal ile birlikte Sakarya nehri Rekreasyon ve Gondol Projesini yerinde inceledi.

Sakarya Nehri Rekreasyon ve gondol projemizin Marmara Bölgesi’ne hizmet verecek ve bölgemize değer katacağını ifade eden Belediye Başkanı Murat Kaya; GeyveBelediyesi’nin kendi imkanlarıyla hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. Sakarya Nehri’nde gondolların yüzdürüleceği rekreasyon projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Tamamen kendi imkanlarımızla yaptığımız projelerimiz sadece Geyvemize değil Sakaryamıza değer katıyor. Geyve Belediyesi Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Seyir Terasımız yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Türkiye’de ilk ve tek olan Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezimiz şehrin yeni markasını kamuoyunun beğenisine sundu. Tamamen yerli ve milli üretim yapan tesisimiz gerek sosyal döngünün merkezi olması gerekse kadın istihdamı nedeniyle ülke gündeminde geniş yankı uyandırdı.

Seyir Terası, Geyve Yöresel ve diğer hizmetlerimizde olduğu gibi “Nehirde Gondol Sefası” sloganıyla başlattığımız Sakarya Nehri Rekreasyon ve Gondol Projemiz hizmete girdiğinde nehir ile insanı buluşturmuş olmanın ötesinde şehrin turizmine de büyük katkı sunacak. Rekreasyon projemiz adeta şehrin turizm de ki markası olacak.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1645 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Şehrin Turizm deki Markası Olacak için 1 yorum

  1. yılmaz dedi ki:

    tamam bunlar güzel de kusura bakmayın yapılan asfalt şimdiden bozuldu. mobese kabloları geçecek diye yollar kazıldı hala yapılmadı. yeni inşaat yapılan binalara su ve doğalgaz hattı için yollar delik deşik yapıldı. bunlar düzelmeden geyve’nin altyapısı bitirildi denemez.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle