Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Şehren veGünhoşlar Köyünde Hayır Pilavı

geyve-gunhoslar-gunduzler-mahallesi-hayir-pilavi- (1)Geyve Şehren Köyü ve Günhoşlar Köyü Gündüzler mahallesinde Hayır Pilavı ikramı yapıldı.

Geyve Şehren ve Günhoşlar Köylerinde yapılan hayır pilavı çevre ilçe ve köylerden gelen  misafirlerin katılımıyla pazar günü gerçekleştirildi.

Geyve ile  Taraklı ilçesi köylerinin kültürlerinin adeta birer simgesi olarak günümüze kadar gelen pilav etkinliklerine yoğun ilgi gözlerden kaçmıyor. Şehren ve Günhoşlar Köyünde hayır pilavı çerçevesinde yaklaşık 1000-1500 kişilik hayır pilavı ikramı yapıldı.

Geyve köylerinde Pilav etkinlikleri  gelecek nesillerimize kültür mirasımızı aktarabilmek adına  yerel kültürün bir parçası olarak kaynaşma ve tanışma bereketi olarak simgeleniyor.

Şehren ve Günhoşlar Köylerinde yapılan hayır pilavında kurulan pazar ile vatandaşlar alışveriş yapma imkanı bulurken ata sporumuz olan karakucak güreşleri de bir hayli ilgi gördü.

Geyvemedya/Haber Merkezi

ŞEHREN HAYIR PİLAVI

GÜNHOŞLAR HAYIR PİLAVI

2668 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle