Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Ocak 2018 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Şehitlerimizi Anma ve Kuran Ziyafetinde Büyük Çoşku

Geyve Genc Gönüllüler Derneğinin düzenlediği Şehitlerimizi Anma, Kuran Ziyafeti ve Dua Programı yoğun katılımla coşku içerisinde gerçekleşti.

Yörükler Mahallesi Orhan Caminde yatsı namazından sonra başlayan programda İstanbul’dan gelen değerli hafız hocalarımız okudukları Kuran tilavetleriyle Geyvelileri mest ettiler.

Programa Aziz Mahmud Hudayi Cami Muezzini Sabri Durak, Tuzla Akşemsettin Cami İmam Hatibi Enver Kaynak, Avcılar Kardelen Cami Muezzini Mustafa Serttunç, İstanbul Üniversitesi Kampüs Cami İmam Hatibi Muhammed Aktas Hocaefendi katıldı.

Kuran tilavetlerinden sonra Esme Mahallesi Cami imam Hatibi Ahmed Taşçı Hocaefendi konuşma ve dua yaptı.Katılımcıların gözyaşlarına hakim olamadığı güzel ve feyizli bir gece sonrası Geyve Genç Gönüllüler derneği Başkanı Selami Akkuş programa destek veren ve katılımcılara teşekkür etti.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

3891 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Şehitlerimizi Anma ve Kuran Ziyafetinde Büyük Çoşku için 1 yorum

  1. geyveli54 dedi ki:

    Öncelilkle Bu güzel programı düzenleyen genç kardeşlerimi tebrik ediyorum. Şehitlerimize mevladan rahmet diliyorum. Geyvemizin yetiştirdiği Kuran bülbllerini de tebrik ediyorum. Bununla Birlikte Resimde koskos sarıklı ve şalvarlı duran kardeşlerime de bir iki şeyi hatırlatmak istiyorum. Osmanlı döneminde Alim, müderrisler ve ilim erbabı belli kıyafetleri giyerdi. günmüzde maalesef iyi niyetli olduklarına şüphem yoktur ancak cahiller giyiyor. Bunu da giyince en iyi müslümanlığı temsil ettiğini zannediyor. Sevili Peygamberimiz şöyle buyuruyor ” Allah sizin şekil ve dış görünüşünüze bakmaz, Allah sizin kalplerinize bakar” Sanki bana Kuran ziyafeti adı altında bir çeşit tipleme yeni yetme kıyafet balosu gibi geldi. Geyve de atalarımız ve Osmanlı nasıl giyinirdi. Bunların elbisesi bana İran pakistan karışımı yeni çeşit bir medelleme gibi geliyor. Bunu yazarken gayem Kuran ziyafetini eleştirmek değil haşa ne haddimize tam tersine mutlu oluyor ve dua ediyorum. sadece Tiplemelere dikkat çekerek Yerli ve Milli ye Benzemediklerini ifade edeyim dedim. bu kardeşlerimizin samimiyetine de bir şey demiyemem. ancak Tarihe baksınlar Osmanlı da ecdad nasıl giyinir ve Halkımız nasıl giyinirdir ve Osmanlıda halk elbisesine ve sarığına bakarak alim ve müderris olduğunu bilir ve saygı gösterirdi. saygılarımla

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle