Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Şehitlerimiz Törenle Anıldı…

geyve-canakkale-sehitlerini-anma-gunu- (6)Geyve İlçesinde ” 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin Yıldönümü” münasebetiyle tüm şehitlerimiz törenlerle anıldı.

İlk tören; Cumhuriyet Meydanında ki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı J. Yzbş. R. Gökhan Civek, Belediye Başkanı Murat Kaya anıta çelenkleri sunduktan sonra ki Saygı Duruşu sonunda İstiklal Marşı törene katılanlar tarafından birlikte söylendi.

Diğer tören Kültür Merkezinde yapıldı. İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ” Çanakkale Savaşı” konulu fotoğraf Sergisinin açılış kurdelesini birlikte kesti.

Geyve Ali Fuat Başgil A. L. tarafından düzenlenen “18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini Kutlama Programı” nı okulun Rehber öğretmeni Halime Aydın ve T.D.Edebiyatı öğretmeni Gökhan Södekoğlu sundu.

Saygı Duruşu sonrası, İstiklal Marşı birlikte söylendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çanakkale Savaşları konulu konuşma takip etti. Çanakkale Savaşları konulu videodan sonra okulun öğrencisi “Ağlama Anne ” adlı türküyü seslendirdi. ‘Bir Yolcuya ‘ şiirini, ‘Ezineli Halil Helvacının Anısı’ ve ‘Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor’ şiiri takip etti. ‘Çanakkale Savaşları ‘ ile ilgili sunum sonrası, ‘Çanakkale Türküsü’ ve ‘Anadan Şehide Son Veda’ konuşmasını ‘Çanakkale Savaşlarına Ait Bir Anı ‘ dinlendi. ‘Çanakkale Şehitlerine’ şiirini ‘Eledim ‘ türküsü takip etti. ‘Çanakkale Oratoryosu’ ile program sona erdi.

Kutlama Programı, protokol üyeleri birlikte Şehitlerin Kabirlerini ziyaret ederek çiçek bırakması sonrası Kaymakam İlyas MEMİŞ’in  gazilerimize öğle yemeği ikramı ile son buldu

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2076 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle