Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Kasım 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Şehitlerimiz Fidanlarda Yaşayacak…

Şehitlere Fidan…

Geyve İlçesi Doğantepe Mahallesinde Karaçay Deresi kenarında ki eski harman yerine şehitler için fidan dikildi.

Geyve Belediyesi, Geyve Orman İşletme Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Geyve Muhtarlar Derneği, Geyve Ülkü Ocakları, Doğantepe Mahalle muhtarlığı ve vatandaşların katılımıyla Doğantepe Mahallesinde Bu vatan uğruna can veren tüm şehitlerimiz için fidanlık oluşturuldu.

Geyve İlçesi gençlerinden oluşan bir gurup, Geyve doğumlu şehitlerimiz için fidan dikmek istediklerini Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Şenel’ e bildirmesi üzerine Dernek Başkanı Şenel üyelerine bu talebi açıkladı. Doğantepe Mahallesi Muhtarı Halit Doğan müsait bir yerleri olduğunu ve seve seve bu yerin kullanılabileceğini açıkladı. Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba gerekli fidanları sağladı. Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Şenel ilçe esnaflarının da desteğini sağlayarak lojistik destek verdi.

Tüm bu özverili çalışmaların sonunda Doğantepe Mahallesi girişinde ki yerde; İlçe Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve MYO Mdr. Doç.Dr. Nermin Akyel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit, İlçe HEM Müdürü Mustafa Doğan, Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba, İşletme Şefi Erdem Malkoç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Merve Kahraman, İlçe CHP Başkanı Recep Güner, Dernek Üyesi Muhtarlar, Geyve Ülkü Ocakları Başkanı İlyas Özdemir ve üyeleri, İlçe YİBO Öğrencileri, İlçe KYK kalan öğrenciler, Doğantepe Mahallesi her yaştan kadın-erkek sakinleri katılımıyla her şehit için fidan dikildi ve fidanlara şehitlerin isimleri asıldı.

Dikim sonrasında İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit dua yaptı. Konuklara pilav-ayran ikramında bulunuldu.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

823 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle