Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Mart 2017 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Şehit-Gazi Aileleri Yemekte Buluştu…

Geyve Kaymakamlığı, Geyve Belediye Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdürlüğünün birlikte organize ederek düzenlediği Gazi ve Şehit aileleri onuruna “Karaçam Et Lokantası” n da ki yemeğe ailelerin ilgisi yoğun oldu.

Yemeğe; Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Emin Dursun, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdürü Mutlu Işıksu, şehit ve gazi aileleri katıldı.

Yemek programı, Pamukova Muradiye İmam Hatip Lisesi Tatbikat Cami İmamı Halil İbrahim Demiralp tarafından şehitlerimizin aziz ruhları için okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya konuklara kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı. Kaya konuşmasında özetle şunları söyledi: ” Sizlerle birlikte olmaktan büyük şeref ve onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu vesile ile de, rahmet-i rahmana kavuşan tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Yaşayan gazilerimize de hayırlı uzun ömürler diliyorum. Sizler bizlerin kıymetlimizsiniz. Biz sizleri çok seviyoruz. Allah ta sizleri çok seviyor. Her zaman emrinizdeyiz. Kapılarımız sizlere 24 saat açık. Söylediklerinizi emir telakki ederiz. Sayın il müdürümüz beni aradığında çok mutlu oldum. Sayın valimiz geldiği günden beri değerli hizmetleri ile bizleri idareci olarak rahatlattı hem de sorunların çözümünde çok değerli bir idareci. Kendisine ilçem adına teşekkür ediyorum. Katılımlarınız için de sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi

Yemeğe katılan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, konuşmasında özetle şunları söyledi: ” Buraya teşrifleriniz için hepinize, hanımefendilere, gazilerimize, şehit yakınlarına çok teşekkür ederim. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz bizim devlet olarak millet olarak başımızın üstündesiniz. Sizlere olan sevgilerimizin saygılarımızın ifadesi için böyle güzel bir program tertip edilmiş. Bir olduğumuzu, diri olduğumuzu dosta düşmana gösterelim, gerektiğinde 15 temmuzda olduğu gibi hazır olduğumuzu göstermek için buradayız. Allah hepinizden razı olsun. Bizim burada huzur içinde toplantı yapmamıza imkan sağlayan yüce mevlamıza ve şehitlerimize sonsuz şükranlarımızı iletiyoruz. Allah ruhlarını şad eylesin. Şehit ve gazi yakınlarına uzun ömürler diliyorum”.

“Karaçam Et Lokantası” çalışanları, program sırasında gösterdikleri performansları ve titiz çalışmaları ile her zaman ki gibi göz doldurdu.

Program yapılan dua ile sona erdi.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

3014 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle