Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Mart 2012 | Ekonomi, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet

Kilitli Parke çalışmalarında kullanılmak üzere Geyve  İl Özel İdaresine 70.000 TL Ödenek aktarıldı.

Sakarya İl Özel İdaresi Köye Yönelik Hizmetler Daire Başkanlığı Yol ve Ulaşım Müdürlüğü 2012 yılı çalışma programına dahil edilen “Beton Kilitli Parke Kaplaması” çalışmaları için 2012 Bütçesi’nden ayrılan ödenekler İlçe Köylere Hizmet Götürme Birlikleri hesaplarına gönderildi.

Birlikler tarafından yapılacak ihaleler sonucunda ilçelere bağlı köylerde Vali Mustafa Büyük tarafından başlatılan, “Şehirde ne varsa, Köylerde de aynısı olacak Projesi” kapsamında hazırlanan projelerinde belirtilen meydan, cadde ve sokakların kaplamalarının yapılacağı ve bu yıl köylerde yapılacak çalışmalar ile geçmiş yıllara oranla daha parlak bir dönem yaşanacağı belirtildi.

İl Özel İdaresi, 2012 yılı bütçesinde ayırdığı Beton Kilitli Parke Kaplaması Çalışmaları Ödeneğini İlçe Köylere Hizmet Götürme Birlikleri’nin banka hesaplarına zamanı geldiğinde kullanıma hazır olmak ve ihale çalışmalarına başlanmak üzere gönderdi. 2012 yılı İl Bütçesi’nde 500 bin TL ödeneğinin bulunduğunu belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Soytürk ödeneklerin belirlenen miktarları dahilinde 16 bağlı ilçe Kaymakamlığına gönderilmesi işlemlerinin hafta içi tamamlandığını belirtti.

HANGİ İLÇE NE KADAR ALDI?

 Ödenek dağılımına göre yapılacak çalışmalar kapsamında Hendek’e 70 bin TL, Arifiye’ye 10 bin TL, Erenlere’e 10 bin TL, Karapürçek’e 10 bin TL, Geyve’ye 70 bin TL, Kocaali’ye 30 bin TL, Serdivan’a 10 bin TL’nin gönderildiği belirtildi.

 İl Özel İdaresi ödeneği ile yapılacak kilitli parke kaplaması çalışmasında Akyazı ilçesine 70 bin TL, Söğütlü ilçesine 15 bin TL; Pamukova’ya 25 bin TL, Taraklı’ya 25 bin TL, Sapanca’ya 15 bin TL, Kaynarca’ya 45 bin TL, Ferizli’ye 25 bin TL ve Adapazarı’na 25 bin TL’nin gönderilmesi işlemi ise tamamlandı.

Çalışmaların tamamı için 2012 yılında toplam 500 bin TL’nin kullanılacağı ifade edildi. Öte yandan proje kapsamında 2012 yılında yapılacak beton kilitli parke çalışmalarına ait projelendirme çalışmalarının ve ihalelerinin hazırlıklarının tamamlandığı açıklamasında bulunuldu.

1563 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle