Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Mart 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Teknoloji

Şehirde Büyük Elektrik kesintisi

ELEKTRIK KESINTISI

Aralarında Sakarya, İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli’nin de bulunduğu pek çok ilde peş peşe elektrik kesintileri yaşandı.

Herkes, “Elektrikler neden gitti” sorusunu soruyor. Yaşanan büyük kesinti nedeniyle metro, tramvay seferleri durdu. İnternet erişiminde sıkıntı var. Vatandaşlar twitter ve facebook’a mesaj yağdırıyor.

Türkiye’nin farklı illerinde elektrikler kesildi. İnternet erişiminde de sıkıntı yaşandı. Sıkıntı halen sürüyor.

İstanbul’da elektrik kesintisi nedeniyle Marmaray, metro, tramvay ve hafif metro çalışmadı. Mega kentte yüz binlerce İstanbullu araçlardan inip yürüdü.

İstanbul’da vatandaşlar metroda mahsur kaldıkları yönünde mesaj atıyor. Metro ve AVM’lerde büyük panik yaşanıyor

İstanbul’un yoğunluk nedeniyle Bedaş’ın sitesine de ulaşılamadı. Bursa, Adana, Bitlis, Çanakkale, Hatay, Denizli, Eskişehir, İzmit, Bilecik, Samsun’dan da kesintiler olduğu yönünde bilgiler geliyor.

Kesintiye neyin yol açtığı henüz bilinmiyor.

10653700_10153368339175769_8942600392337244733_n

İBB’DEN AÇIKLAMA VAR

Elektrik kesintisinin ardından İBB Beyaz Masa, twitter hesabından bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle: Enerji kesintisi nedeniyle Metro hatlarımızda seferler yapılamamaktadır.

KOCAELİ’DE DE ELEKTRİKLER GİTTİ

Kocaeli’deki yerel sitelerin haberinde kentte de elektriklerin gittiği belirtildi. Bir sitede yer alan haberde, “Kent genelinde büyük elektrik kesintisi yaşanıyor. Saat 10.30 sularında kentin büyük bir bölümünde elektrikler gitti. Kesinti nedeniyle pekçok fabrikada üretim durmuş durumdu. Kesintinin bir patlama sonrası kaynaklandığı iddia edilirken henüz SEDAŞ’tan bir açıklama yapılmış değil” denildi.

 Enerji Bakanlığı açıkladı

bakan-yildizdan-kayip-kacak-aciklamasi-725635-664x354-642x320

Bakan Taner Yıldız’dan elektrik kesintisi açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelinde meydana gelen elektrik kesintisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 10.36 itibariyle sistemde çökme olduğunu, bazı illere elektrik verilemediğini belirterek, arızanın sebebinin araştırıldığını söyledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelinde meydana gelen elektrik kesintisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Bakan Yıldız, kesintinin nedenin araştırıldığı belirterek,

“Terör dahil her türlü ihtimali araştırıyoruz. Çökmenin nedenleri araştırılıyor. Ankarad’a birçok kesime elektrik verilmeye başlandı. Kesintinin farklı sebepleri olabilir.  Şuan da bizim için önemli olan şebekeyi ayağa kaldırmak ve elektriği vermek. Kesinti 10.36 itibariyle oldu, o saat arzımızın fazla talebimizin az olduğu bir zamandı. Bu yüzden enerji yetersizliği diye bir şey yok. İletim hatlarından veya başka bir şeyden meydana geldi bu araştırılıyor. Ankara’da kriz merkezimiz var gelişmeleri takip edip her bir saatte açıklama yapacağım.” şeklinde konuştu.

SEDAŞ’tan elektrik kesintisi açıklaması

SEDAS-LOGOTEİAŞ İletim hatlarında yaşanan sorun nedeniyle bölgemizdeki Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce İllerinde enerji kesintisi yaşanmaktadır.

Yaşanan enerji kesintilerinin SEDAŞ elektrik dağıtım hatlarıyla herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. 

Tüketicilerimize önemle duyurulur. Saygılarımızla.

TEİAŞ’TAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

teia-elektrik-kesintisi-aciklamasi-

Avrupa-Türkiye elektrik hattı bağlantısında kopma nedeniyle ülke genelinde elektrik kesintisi yaşanmaktadır.”

 
TEİAŞ yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36’da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektriklerin kesildiğini bildirdi.
 

Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydetti.

Başbakan’dan elektrik kesintisi açıklaması: “Terör dahil….”

basbakan_dan_elektrik_kesintisi_aciklamasi_h54924_ff1ae

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin birçok ilinde meydana gelen kesintinin nedenini araştırdıklarını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de birçok ilde meydana gelen elektrik kesintisi ile ilgili açıklama yaptı. Ahmet Davutoğlu, yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda kriz masası kurulduğunu, sorunun iletim hatlarından kaynaklanmış olabileceğini söyledi.  Davutoğlu: ‘Terör dahil her türlü ihtimali araştırıyoruz’ dedi.

türkiyede-elektrik-kesintisi5122118e556d353293fc

3514 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle