Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Nisan 2017 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya, Teknoloji, üst Haberler

SEDAŞ’ın 23 Nisan’da Yağan Karda Başarılı Mücadelesi

SEDAŞ’ın 23 Nisan’da Yağan Karda Başarılı Mücadelesi

SEDAŞ Bolu, Düzce ve Sakarya ile Kocaeli’nin özellikle yüksek mevkiilerinde yağan ve etkili olan karda kesintisiz elektrik enerjisi için sahada ekipleriyle alarm halindeydi. SEDAŞ elektriğin sürekliliği için tüm ekipleriyle kar yağışı alan mevkiilerde görevdeydi.

Sakarya’nın yüksek kesimlerinde gündüz başlayan yağmur yerini gece yarısı  03:00 civarında kar yağışına bıraktı. Sabah saatlerinde şiddetini artırarak devam eden kar yağışı sonrası yaylalarda yer yer 20-30 cm kar kalınlığına ulaşıldı.Kartpostallık görüntülerin oluştuğu kentte bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla Nisan ayında yağan kar altında fotoğraf çekilirken, SEDAŞ ekipleri de sahada elektriğin kesintisiz bir şekilde tüketicilere verilebilmesi için dört koldan şebekedeki mücadelelerini sürdürdüler.

Sakarya da özellikle Hendek, Akyazı ve Dokurcun ile Taraklı, Karasu, Kocaali, Geyve ve Pamukova da yüksek bölgelerde etkisini gösteren ve yüksek yamaçlarda ve yaylaların olduğu alanlarda kar etkili oldu. Sakarya da Taraklı ve Geyve ilçeleri, eşine zor rastlanır bir tablo ile 23 Nisan’a uyandı. İki ilçenin yüksek kesimlerindeki bazı mahalleler güne kar ile başladı. Son yılların en çetin kışını geçiren Sakarya’da kar, etkisini 23 Nisan’da da gösterdi. Sakarya’nın güneyinde de gece yarısı saat 03:00 civarı başlayan kar yağışı, yüksek kesimlerde yaşayan mahalle sakinleri tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

SEDAŞ Nisan ayının sonuna doğru yağan karda elektriğin sürekliliği için 7/24 görevde tuttuğu ekipleriyle vatandaşların en iyi hizmeti alması ve kesintisiz elektrik enerjisi sağlanması için başarılı mücadelesini 7/24 sürdürdü.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2292 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle