Hoşgeldiniz  

Fikret IŞIK | 05 Nisan 2014 | Alt Haberler, YAZARLAR

SEÇİMİN BIRAKTIKLARI

FİKRET IŞIK-SEÇİMİN BIRAKTIKLARI-GEYVEParlamenter sistemlerde seçimlerin önemi kadar geri kalanlarda önem taşır. Yapılan bir işin verimi toplumda bir yer buluyorsa o işin verimsizliği de  bireyler de  yer bulur.

Demokrasinin vaz geçilmez unsurları olan siyasi partilerin her birinin amacı topluma hizmet ülkeyi müreffeh ülkeler arasına katmak olmalı. Seçimler vasıtasıyla kazanılan bu hakları kazanırken işin doğası tabi birtakım zorluklar olacaktır bu zorlukları aşarken kırıp dökmemek lazım. Seçimlerden sonra birbirimizin yüzüne bakamayacağımız pozisyonda olmamalıyız. Aksi halde kutuplaşmalar olacak ülkemizin huzur ve barışını tehdit edecektir.

Gördüğüm kadarıyla cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemiz için  yükselen tansiyonu düşürmeye bir vesile olacak ve toplumdaki gerginlik yerini sükunete bırakacaktır. Bazı olan üstü olaylar sonrası  ortada birçok kalıntı kaldığı gibi siyasi mücadelenin sonrası da ortada birçok kalıntının kalması da işin doğasıdır.

Geriye dönüp baktığımızda seçimi kazanan guruplar ve onların sevinç  görüntüleri meydanlarda kutlamalar eğlenceler davullar zurnalar.

Bir tarafta seçimi kaybetmiş hüzünlü buruk kaybetmenin verdiği hüzünlü toplumlar.

Seçimi az farkla kazanan  veya az farkla kaybeden başkanlar.

Kazanmaya veya kaybetmeye yapılan itirazlar sonunda kaybettiği ilan edilenler ne casino online yazık ki bu günlerdeki sorunlarımız.

Toplumların sorunları partilerin sorunları bir anda sevinenler bir anda üzülenlerin sorunları.

Geriye kalan esas sorunlar seçimler dolayısıyla çıkan olaylarda yakınlarını arkadaşlarını eşlerini dostlarını kaybedenler.

İşte esas geride bıraktığımız gözü yaşlı  analar babalar kardeşler  eşler dostlar.

Bu kardeşlerimizin acıları ızdırapları sürüp gidecektir.

Seçimler dolayısıyla hayatlarını kaybeden kardeşlerimize ALLAH CC rahmet eylesin amin.

Seçilenlere gelince onları seçen toplumlar tabi boşuna seçim yapmadılar sonsuz talepler. Bazılarının şahsi talepleri çoluk çocuklarıyla ilgili talepler bu yönde içlerinde bekledikleri ümitler .Bir yanda gerçekten vatanperver insanlar bulundukları beldelerin ilçelerin illerin daha güzel daha müreffeh geriye kalan çocuklarına iyi bir miras bırakmanın mutluluğunu uman insanlar ve verilen sözlerin arkasını takip eden partisi uğruna takipçi ricaller yiğit insanlar. İşte bunlarla yücelir toplumlar bunlarla kalkınır vatan bunlarla güzelleşir.

Bunların hedefi hizmet güzelliktir bunlar kendilerini değil bulundukları alanların güzelliğini isterler. Yine bazıları vardır hep kazanırlar hep kazananın yanında olurlar ve kazanandan beklerler bir sülük misali kazanana yapışırlar bunlarında kaybettiği olmaz. Bunlarla toplumlar geriler kalkınmaz  yerinde sayar.

Kazananlara gelince esas sorumlu yükü taşıyıcı fertler bunlardır verdikleri sözlerin arkasında ne kadar duracaklar önce söz verdiklerini unutarak başka vaatler mi çıkaracaklar yoksa verilen sözleri yerine getirmenin mutluluğunu mu yaşayacaklar?

Hani ya  şu güzel söz der

“GÖRELİM MEVLA NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER”

İnşallah güzel işler olur ülke kazanır.

Fikret IŞIK

4921 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Seçim’in Bıraktıkları için 1 yorum

  1. Birol ATALAY dedi ki:

    Kalemine yüreğine sağlık Fikret Abi …

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle