Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Nisan 2014 | Alt Haberler, Manşet, Sakarya, Siyaset

CHP’li adaydan cemaat Medyasına ağır eleştiri

Sakarya’da seçimleri kaybeden CHP’li aday AK Parti karşısında oluşturulmak istenen ittifakı eleştirdi ve halkın buna tepki olarak CHP’ye oy vermediğini söyledi.

kaybeden_chpli_adaydan_cemaate_agir_elestiri13966460630_h1144204
Ecevit Keleş Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı’nın bu ittifakın kurulmasında suçu olduğunu ve CHP’ye zarar verdiğini kaydetti.
CHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ecevit Keleş, Sözcü Gazetesi, Halk TV, Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı’ına ateş püskürdü. Keleş seçimlerin kaybedilmesinde CHP yanlısı basın kuruluşlarının suçu olduğunu söyledi. Yerel seçimlerin üzerinden 4 gün geçtikten sonra yazılı bir açıklama yapan Ecevit Keleş AK Parti’nin kazanmaması için yapılan güçbirliği ittifakını topa tuttu.
İşte Keleş’in açıklaması:
“2014 Mart Yerel Seçimlerini geride bırakmış bulunuyoruz. Öncelikle aday adaylık sürecimden bu yana bana destek olan partililerime, hemşehrilerime ve sevenlerime çok teşekkür ediyorum.
HALK MHP’YE YÖNELDİ
Aday adaylığı sürecimin 25 günlük bir kesintiye uğraması ve bu süreçte MHP’nin büyükşehir ve ilçe adaylarını açıklayıp çalışmaya başlaması, AK Parti karşısında birleşen toplumun algı olarak MHP’ye yönelmesi önemli bir engel olarak karşımıza çıkmıştır.
HALK TV, SÖZCÜ, CİHAN,ZAMAN,TARAF’A SERT TEPKİ
Bu algının inşasında, Uğur Dündar’ın Halk TV ekranlarında yaptığı Sakaryada MHP desteklensin çağrısı, Sözcü Gazetesi yazarı Necati Doğru’nun benzer yönde yazıları, Sözcü Gazetesinin ilk sayfadan yayınladığı desteklenecek adaylar listesinde Sakaryamız için MHP’nin işaret edilmesi, Zaman ve Taraf Gazetesi yazarlarının aynı istikamette yazı ve sosyal medya paylaşımları, Cihan Haber Ajansının yayınladığı anketler de dahil olmak üzere yapılan yayınlar ve sosyal medyada aynı çağrının sürekli dile getirilmesi de aldığımız sonuçta etkili olmuş, bize zarar vermiş gelişmeler olarak yaşanmıştır.
Tabi ki tüm bu olumsuz şartlar bizim için mazeret değildir. Projelerimizi ve milletimize karşı yaklaşımımızı, karşımızdaki kitleye tam olarak anlatamadığımız ve özlenen kucaklaşmayı gerçekleştiremediğimiz görülmektedir. Öte yandan Cumhuriyet tarihinin en olağanüstü atmosferinde girilen bu yerel seçimlerin, bir genel seçim ve hatta bir referandum havasına sokulmuş olması da bu üzücü sonuçla karşılaşmamızı sağlamıştır.
Son olarak Keleş tüm olumsuzluklara rağmen halkın kararına saygılı olduklarını belirtip partilillere teşekkür etti.

Haber7.com

3028 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Seçimi Kaybeden CHP’li Keleş’ten Cemaat Medyasına Ağır Eleştri için 3 Yorum

 1. süleyman dedi ki:

  sizden bi şey olmaz ecevit keleş.bir kere özeleştiriniz yanlış.
  bunları seçimden önce söylüycektiniz bu biiiir.
  sakarya da mhp nin desteklenmesine kendi partiniz karar verdi bu ikiiii.
  suçu sözcü gazetesine,halk tv ye,cemaate atacağınıza eğer yürekliyseniz kemal kılıçdaroğluna atarsınız bu üüüüüüççç.
  hadi yaylanda ense traşınızı görelim bu dörtttt.

 2. zaman genci dedi ki:

  aynen kardeşim katılıyorum sana bunların sicilide temiz deyil bunlar kuran din başörtü düşmanları

 3. MEHMET dedi ki:

  sen seçimi aday gösterilen adayın senaryoyu görmesi sonucu Ankaraya rest çekip adaylıktan çekilmesi ve tekrar yalancıoğlunun seni aday olarak göstermesi ve seninde kabul etme onursuzluğunu gösterdiğin an bitmişti.
  bahsettiğin o malum vatana ihanet içindeki medyanında katkısı olmuştur ama suçu kendinden ara.tekrar yineliyorum.biraz onur sahibi isen o partide siyaset yapmazsın.
  sakaryada o kadar emek verdin ve seni bir peçete gibi harcadılar.bunların siyasetle zerre kadar alakaları yok.hep çıkar üzerine kurulmuş rant partisi olmuş.bu halk bunlara hiç bir zaman görev vermeyecektir.bunu gör ve safını belli et.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle