Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Nisan 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset

Savcı Kenan Oran Hakkında Beraat Talep Etti…

kenanoran-20110309-113506Sakarya’da zimmet, irtikap ve resmi belgede sahtecilik suçlamasıyla yargılanan  Alifuatpaşa Belediye Başkanı Kenan Oran, belediye başkan yardımcısı ve belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 7 sanık hakkında savcı, beraat istedi.

Sakarya’da zimmet, irtikap ve resmi belgede sahtecilik suçlamasıyla yargılanan  Alifuatpaşa Belediye Başkanı Kenan Oran, belediye başkan yardımcısı ve belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 7 sanık hakkında savcı, beraat istedi.

Geyve ilçesinde  Alifuatpaşa Belediye Başkanı Oran, belediye başkan vekili M.Ö., belediye muhasebe yetkilisi H.E., belediye Fen İşleri Daire Başkanı M.A., muhasip vekiller H.K., G.Y. ile belediye işçisi M.Ç.’nin yargılanmalarına Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Duruşmaya tutuksuz sanıklar Kenan Oran, avukatı Kamil Uğur Yaralı, sanıklar H.E., M.A., M.Ç., H.K., G.Y., avukatları Nurullah Sayar, sanık M.Ö. ile avukatı Erhan Dursun ve hazine vekili Şerife Usta katıldı. Hazine avukatı Usta, şikayetçi olduklarını belirterek davaya katılma taleplerinin olduğunu söyledi. Cumhuriyet savcısı, katılma talebinin kabul edilmesini istedi.

Sanıklardan Oran’ın avukatı Yaralı, son Sayıştay raporunda zarar olmadığının belirtildiğini ifade ederek katılma talebinin reddedilmesini istedi. Diğer sanık avukatları da hazinenin katılma isteğinin reddine karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, Maliye Bakanlığı Baş Hukuk Müşavirliği’nin suçtan zarar görmesi ihtimaline karşı katılan olarak dava ve duruşmalara kabul edilmesine karar verdi.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanıklar hakkında zimmet, irtikap ve resmi belgede sahtecilik suçlarından cezalandırılmaları için kamu davası açıldığını belirtti. Sanıkların üzerlerine atılı suçu işlediklerine dair cezalandırılmalarına yetecek derecede delil elde edilemediğini kaydeden savcı, sanıkların beraatlerine karar verilmesini istedi.

Hazine avukatı, savcının mütalaasına katılmadıklarını dile getirerek sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Sanık Kenan Oral, beraatına karar verilmesini isteyerek, “Maddi ve manevi mağduriyetim söz konusudur.” dedi.

Oran’ın avukatı Yaralı ise savcının mütalaasına katıldıklarını dile getirerek, “Suçun yasal unsurları oluşmamıştır. Son Sayıştay raporu göz önünde bulundurularak beraatine karar verilmesini talep ediyoruz.” diye konuştu.

Sanıklardan H.E., M.A., M.Ç., H.K., G.Y.’nin avukatı Nurullah Sayar da müvekkilleri hakkında alınan tüm raporlarda suçun unsurlarının oluşmadığının belirtildiğini ifade ederek, savcının mütalaasına katıldıklarını söyledi.

Mahkeme heyeti, dosyayı karara bağlamak üzere duruşmayı erteledi.

OLAY

2009 yılında Alifuatpaşa’da çalışan bir kişinin Sakarya Valiliği, Geyve Kaymakamlığı ve Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği isimsiz ve imzasız şikayet dilekçesi üzerine başlatılan soruşturma sonucunda şüpheliler hakkında zimmet, irtikap ve resmi belgede sahtecilik suçlamalarıyla dava açılmıştı.

timthumb

.

6432 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Savcı Kenan Oran Hakkında Beraat Talep Etti… için 8 Yorum

 1. Adem dedi ki:

  Adalet yerini buldu Başkanım..Seninleyiz..

 2. hASAN dedi ki:

  zATEN BELLİYDİ..üZERİNİZE OYNANAN OYUNLARIN İŞE YARAMADIĞINI UMARIM HERKES GÖRMÜŞTÜR..
  hOŞGELDİNİZ BAŞKANIM..

 3. recep kanbur dedi ki:

  temiz kalplı abim hakyerini buldu hayırlısı olur işallah arkandan konuşanlar utansın

 4. değerli başkanım güneş asla balçıkla sıvanmaz sizin hayat bakışınızı kalbinizi ve hizmet anlayışını biz hemşerlierin çok iyi biliyoruz size o dava açıldığında bizlerin kalbinde zaten beraat etmiştiniz yargı önünde bu noktalara gelinmesine çok sevindik herzaman onurlu gururlu duruşunuzun yanındayız saygılarımla…

 5. misafir dedi ki:

  istanbul esnaf odaları başkanı rahmetli suat yalkın ın getirmiş olduğu nakit yardımlar ne oldu o zaman.dilekçenin imzasız olduğu zanntmiyorum encümen üyesinden birinin şikayeti deniliyordu. … …idi galiba acaip bi durum.herşeyin hayırlısı allahtan

  • recep kanbur dedi ki:

   misafir kardes sende encümen üyesi gıbı kendını saklamıssın.yınede bilmediğin konularda yorum yapmasan ıyı olur.bildiğin bişey varsa altına adını yazarak yorum yap daha ıyı çözülür o zaman bu sorunlar..:)

 6. misafir 2 dedi ki:

  sonuç ne oldu başkan geldim geliyorum gelicam derken sonuç son mahkeneden sonra nerede kendisi çünkü aklanamadı yok öyle üç kuruşa beş köfte aldığı ceza kesinleşti 5 yıl

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle