Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Haziran 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Savcı Aykol, Böyle Veda Etti

Geyve Cumhuriyet Başsavcısı iken yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren, adalet ve hak başta olmak üzere, Geyve gençliğinin, sporun her türlü sosyal etkinliğin içinde yer alarak Geyvelilerin gönlünü kazanan Savcı Tacettin Aykol, duygu dolu sözlerle veda etti.

Kasım 2016 tarihinde Geyve’de göreve başlayan Geyve Cumhuriyet Başsavcısı Tacettin Aykol’un Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nin 31 Mayıs 2019 tarih 601 sayılı adli yargı kararnamesi ile İstanbul Gaziosmanpaşa Baş savcılığına tayini çıkmıştı.

Tayin sonrası ilçede tüm kurum ve kuruluşlara veda  ziyaretleri gerçekleştiren Savcı Aykol, Sosyal medya hesabından da Geyvelilere veda etti.

SAVCI AYKOL’UN VEDA MESAJI

Böyle başlamıştı Geyve.

Yeşiline suyuna yağmuruna sisine alışmıştık
Alışmıştık insanına yoluna sokağına tepesine
Ne işim var benim burda dediğim de oldu
Kendimi buralı hissettiğim de…

Allah ın nasibi güzeldir. Belki de sadece bir kişinin bir derdine vesile olmaya gelmişimdir. Ya da hayata dair en büyük tecrübemi kazanmaya. Küçük oğlum Geyve doğumlu mesela. Burda öğrendi büyük oğlum okumayı.

Nasıl unuturum Parla da dalgalanan bayrağı, perşembe kalabalığını cuma sakinliğini,çeltiklerin neşesini, nasıl unuturum her bir sokağını ve görmek nasip olan her bir köyünü, sanki burada doğmuşum gibi tanıdığım insanlarını, Ayva unutulacak birşey midir artık ya da başka nerde bulabilirim burdaki gibi bir kirazı.. Vesselam insan unutur mu hayatına bir şekilde dahil olan insanları ve şehirleri.

Senin için uykusuz kaldığım çok oldu Geyve.

Arkamızda insanların duası Allah ın rızasını bırakmış olmanın temennisiyle;

Heyecanla şevkle aşkla geldiğim ilk gözağrım ilk görev yerim insanlarına aşina olduğum güzel şehir Geyve ;

20 Haziran 2019 tarihi itibariyle İstanbul iline atanmam sebebiyle senden ayrılıyorum.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2465 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle