Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Ocak 2018 | Alt Haberler, Gündem, Sağlık, Sakarya

SAÜEAH’de İlk Tüp Bebek

SAÜEAH’DE İLK TÜP BEBEK

14 yıldır evlat hasreti çeken çift, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde gördüğü tedavi sonrasında nur topu gibi bir kız çocuğu sahibi oldu.

Nisan ayında kuruldu

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) bünyesinde geçtiğimiz yıl nisan ayında kurulan Tüp Bebek Merkezi’nin çalışmaya başladığı günlerde tedavisine başlanan hastalardan Hacer Kahya (36), 14 yıllık hasretin ardından tüp bebek tedavisiyle hamile kaldı. Sağlıklı bir kız bebek dünyaya getiren ailenin mutluluğunu merkezin klinik ve laboratuvar sorumlusu öğretim üyeleri paylaştı.

Türkiye’de altıncı merkez

Merkezin klinik sorumlusu Prof. Dr. Serhan Cevrioğlu, SAÜEAH Tüp Bebek Merkezi’nin Sağlık Bakanlığı’nın ülke çapında altıncı, üç büyük şehir dışında aktif çalışan ilk tüp bebek merkezi olduğunu dile getirdi. Dr. Cevrioğlu, merkezin çalışmaya başladığı ilk günlerden itibaren gebeliklerin oluşmasının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederek “Merkezimiz adına ve 14 yıldır evlat özlemi çeken ailemiz adına çok mutlu olduk. Hacer Hanım tüp bebek tedavimizle sağlıklı bir evlat dünyaya getiren ilk hastamız oldu.” dedi. Prof. Dr. Cevrioğlu, Laboratuvar Sorumlusu Prof. Dr. Nureddin Cengiz ile birlikte yeni doğan Hira bebek ve Kahya Ailesini tebrik ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

2415 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle