Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Teknoloji, üst Haberler

SASKi, Yalağa Su Saati Taktı

saski-geyvede-su-yalagina-su-saati-takti- (7)Geyve Halidiye Mahallesinde, büyükbaş hayvanların su ihtiyaçlarını gidermek için köylü tarafından uzun yıllar önce yapılan su yalağına su saati takıldı.

SAYAÇ TAKTILAR
Geyve Halidiye Mahallesinde, büyükbaş hayvanların su ihtiyacını karşıladığı çeşme yalağına su saati takıldı. Uzun yıllar önce köylü tarafından yapılan yalağa takılan su sayacı tepkiye neden oldu. Halidiye Mahallesi eski muhtarı Lütfü Güven, yalağın yapılış tarihini hatırlamadığını belirtti. Güven şöyle konuştu: “ Hayvanlarımızı sulamak için kullandığımız yalağa, gelip su saati taktılar. 72 yaşındayım böyle bir şey görmedim. Yalağı dedelerimiz çalışmış ve yapmışlar, torunları kullanıyor. Peki bu saatin parasını kim nasıl ödeyecek? Hangi hayvan ne kadar su içti, kimin hayvanı geldi nasıl hesaplayacağız?”

Geyvemedya/Haber Merkezi

m_5f3cd9049a7fc8a97d4936de2c829304

3884 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

SASKi, Yalağa Su Saati Taktı için 1 yorum

  1. MİSAFİR06 dedi ki:

    “Siz ne halde iseniz başınıza o şekilde idareciler gelir. Bir topluluk kendini duzeltmedikce Allah onlardaki hali duzeltecek değildir.”

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle