Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Mart 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Köyler, Manşet

SARIGAZİ ÖĞRENCİLERİNDEN TARİH VE TEKNOLOJİ GEZİSİ

geyve-sarigazi-ilkokulu-alifuatpasa-gezisi- (12)Geyve Sarıgazi İlkokulu öğrencileri Alifuatpaşa’da bulunan II. Beyazıt Köprüsü ile Kuvay-i Millîye Müzesi’ni gezdi.

Geyve ilçesi Sarıgazi ilkokulu , okul müdürü M.Emin Şimşir ve öğretmenleri nezaretinde öğrencilerin tarih bilinci kazanmaları ,milli ve manevi değerlere sahip çıkmaları amacıyla Alifuatpaşa Kuva-i milliye müzesini ziyaret ettiler.

Öğrenciler Kurtuluş Savaşı’ndaki millî mücadeleye sahne olan bölgenin o tarihlerden izler taşıyan görüntü ve belgelerini merakla incelediler. Müze ziyaretinden sonra Alifuat Cebesoy Paşanın mezarı başında dua edildi.

Alifuat Cebesoy Paşanın mezarı başında dua eden öğrenciler, Besmar Alışveriş Merkezini gezip ürünler konusunda bilgi aldılar. Besmar Avm sahibi Yusuf Besen Öğrencilere hoş geldiniz diyerek, çeşitli ikramlarda bulundu.

Osmanlı İmparatorluğu döneminden günümüze dek sapasağlam şekilde gelen II. Beyazıt Köprüsü ile Parla tünelindeki Hızlı tren inşaatını ziyaret eden öğrenciler köprü ve hızlı tren tüneli önünde hatıra resmi çektirdiler. Ziyaret sonunda okul Müdürü M.Emin Şimşir öğrencilere ayran ve simit ikramında bulundu.
Geyvemedya.com/Haber Merkezi

1670 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle