Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Nisan 2013 | Gündem

Samsun müftüsü: Chatleşmek caiz değil
Samsun İl Müftüsü Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, “chat”in (internet üzerinden sohbet) caiz olmadığını söyledi. İşte müftünün bunun için sunduğu gerekçe.

samsun_muftusu_chatlesmek_caiz_degil13654939820_h1011935

Samsun İl Müftüsü Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, son dönemde artan boşanmaların en önemli nedenlerinden biri olarak gördüğü “chat”in caiz olmadığını söyledi.
DİNEN CAİZ DEĞİLDİR
Sabah Gazetesi’nin haberine göre son yıllarda özellikle din görevlileri arasında boşanmaların arttığını ifade eden Öztürk şunları söyledi: “Günümüzde eşler birbirlerini chat’leşme yoluyla aldatıyor. Sohbetle başlayıp buluşmaya dönüşen chat’leşmeler dinen caiz değildir. Eşlerin boşanma sebeplerinin başında bu yolla aldatma geliyor. Bunları, yaptığımız araştırmalar ve bize gelen bu yöndeki şikâyetlerden belirledik.”
BOŞANMALARA NEDEN OLUYOR
Kadın veya erkeğin çevresinde hiç evlenmemiş ya da boşanmış kişilerin bulunmasının da boşanmalara neden olduğunu kaydeden Müftü Öztürk, “Bu durum daha çok kadınlar arasında görülüyor. Hiç evlenmemiş ya da kocasından boşanmış kadınlar, evli kadınlarla yaptıkları sohbetlerde çok etkili olabiliyor.” dedi.

KAYNAK:www.haber7.com

1327 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle