Hoşgeldiniz  

Güven HASBAŞ | 21 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, YAZARLAR

Samimi Olalım !

Samimi olalım!

Kabine revizyonunda Sakarya’ya bakanlık verilir diyen kaç kişiydik?

Durun siz zahmet etmeyin ben cevap vereyim; 1,2,3… 100 sayısı biraz abartalım 500 daha fazla kişinin bakanlık beklediğine inanmam. “Sakarya’ya Bakanlık verilmeli” diyenlerin sayısı 900 bin ama “Sakarya’ya bu dönem bakanlık verilir” beklentisi içinde olanların sayısı 100 bile değil…

Neden kabine açıklandıktan sonra isyan ediyoruz ki?

Sesli düşünelim…

Kültür ve Turizm Bakanı olarak Mustafa İsen’in adı açıklansa ülkede şaşıran olur mu? Olmaz.

Mustafa İsen bu görevi layıkıyla yapar mı? Hiç şüphe yok…

Ak Parti’nin mecliste ki vekillerine değil sadece ama sadece Sakarya’nın Ak Partili vekilleri ve belediye başkanlarına gizli oy kullandırılsa Mustafa İsen Kültür ve Turizm Bakanı olamaz.

Çok iddialı bir laf ettiğimin farkındayım. Ak Parti’nin Sakaryalı seçilmişleri, özellikle etkili ve yetkili olanları Mustafa İsen’in bakan olmasını istemez.

Diğerleri içinde durum farklı değil.

Ak Parti kurulduğu günden bu yana Sakarya’da şov yapıyor. Hizmet olarak değil oy oranlarıyla şov yapıyor. Ve sadece bir kez 11 ay gibi kısa bir dönem bakanlık verildi bu kente.

Bakanlık verilince ne oldu?

İl dışından değil kendi şehrinde düşmanları çoğaldı bakanın. Yatırım programına aldırdığı projeye önce taş koyuldu sonrasında unutturuldu. Bakanı şehirde etkisiz hale getirmek için programlarına katılmayanları da biliyoruz.

Geçmişi eşelemek değil niyetim. Durum tespiti yapmak…

Son kabine değişikliğinde kabinede Sakaryalı olmayacağını bu işi takip edenler biliyordu. Kimse kimseyi kandırmasın. Bakan olabilme potansiyeli olan isimlere edilen zulümleri bilenler biliyor.

Birbirimizi kandırmayalım ve biraz samimi olalım. Bakanlık beklentisi Ankara’ya hissettirilmedi bile. Sadece Ak Parti’nin İl Başkanı Fevzi Kılıç ‘Bakan’ dedi. Var mı başka ‘Bakan’ istediğini veya şehrin böyle bir beklentisi olduğunu dile getiren. YOK…

Bakan beklentisini dile getirmeyi bırakın “Bakana gerek yok” algısını yaratan etkili ve yetkilisi var bu kentin.

Mesele sadece Ak Parti meselesi değil oysa. Şehrin sivil toplum kuruluşları da ‘Sakarya’nın Bakanı olmalı’ diyemedi. Çünkü bu şehirde korku imparatorluğu var.

Meseleyi çok uzatmaya gerek yok. Kimseyi suçlamaya da hakkımız yok.

Sakarya hizmet istemeyi bilmediği gibi, mevcut şartlardan da rahatsız değil.
Eğer bu kentin insanı mevcut durumdan bir miktar rahatsız olsa reaksiyon gösterir.

Hizmet alamayan, siyaset kurumu ile bürokrasinin kavgasından zarar gören Sakarya tepki göstermeli. Tepkisiz kalıp Ankara’dan kurtarıcı beklemekle bu işler olmaz.

Öyle bakanlık verilmedi falan tripleri hiç inandırıcı değil. Şehir olarak, seçtiğimiz insanların en uzağa kim tükürür yarışını izlemekten sıkılmadığımız müddetçe Sakarya’ya bakanlıkta verilmez. Yüzüne bakanı da olmaz…

Lütfen samimi olalım. Kendimizi inandıramadığımız konulara başkasının inanmasını beklemeyelim…

1248 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle