Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Nisan 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Saklı Cennet Yok mu Ediliyor..

saklıcennettekıyımvar2Beşiktaş Vadisi’nde orman bakımı adı altında ıhlamur ağaçlarının kesildiği ve ormanda yol açıldığı çekilen resimlerle belgelendi

Bu nasıl orman bakımı

Geyve ilçesine bağlı Akıncılar Köyü Vadilerini, Şelalelerini Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan “vadide bakım adı altında yapılan ıhlamur, meşe, kayın, ağaçların kesimini durdurulsun” çağrısı yaptı.

 Ihlamur ağaçları kesildi

Geyve Boğazı Akıncılar Köyü’nde bulunan 200 metre uzunluğunda 9 katlı Beşiktaş Şelalesi’nin, bulunduğu alana yakın 500 ve 314 rakım arasında triking sahası olan bölgede ağaçların kesilmesi çevreci Dernek Başkanı’nın sert tepkisine neden oldu.

 Ormanı görünce kahroldum

Beşiktaş Vadisine yakın ormanlık alanda ıhlamur, kayın ve meşe ağaçlarının kesildiğini, ormanda kepçe ile yol açıldığını kendi kamerası ile tek tek görüntüleyen Akıncılar Köyü Vadilerini, Şelalelerini Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan “Sakarya İl Orman Müdürlüğü ve İlçe Orman Müdürlüğü’nün orman bakımı adı altında izni köy muhtarına verilmiş ormana gittim. Tek tek görüntüledim, tomurcuk vermiş ıhlamur ağaçları kesilmiş. Ormanda nasıl bir bakımmış anlamış değilim. Orman muhafaza memurları temizlenecek ağaçları, kesilecekleri işaretlememiş. Gelişi güzel orman âdeta doğranmış. Burası traking alanı ve koruma altına alınan bir alan. Köylüler bu ormanda bulunan ıhlamurları toplayarak geçimini sağlıyorlar. Bunlara nasıl kıydılar… Orman İşletme Müdürü bunları görmedi mi ?.. Haberi nasıl olmaz!… Ormanın fiziki yapısı değişilmiş, ormanda dozerle yol açılmış. Burası turizm alanı ben bu manzarayı gördüm yıkıldım, kahroldum” dedi.

 Sorumlular cezalandırılsın

Konu ile ilgili Sakarya Valisi’ne seslenen Akıncılar Köyü Vadilerini, Şelalelerini Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan bu alanın özel bir alan olduğu, turizmin gözde alanlardan oluğunu belirterek, ormanda yapılan kesimin durdurulmasını istedi. Buradaki ormanı kesen buranın fiziki yapısını bozarak ormanda yol açan kişiler ve sorumlular hakkında derhal işlem yapılmasını istedi.

KAYNAK:www.sakarya54.net

2583 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle